۳۰ شهریور ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

واکنش‌ها به تشکیل «گروه ضربت» توسط سپاه پاسداران؛‌ به بهانه مقابله با اراذل، اما به قصد سرکوب معترضان به حکومت

خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی به اقدام سپاه برای تشکیل «گروه ضربت» در مناطق تهران ظاهراً به بهانه برخورد با «اراذل و اوباش و سایر مخلین امنیت» و همچنین برنامه‌هایی برای گشت‌زنی در استان نفت‌خیز خوزستان پرداخته است. بلومبرگ می‌نویسد به رغم آن که گزارش‌های تازه‌ای از ناآرامی در پایتخت گزارش نشده است، اما ممکن است این اقدامات با خشم زیادی که در شبکه‌های اجتماعی به دنبال اعدام نوید افکاری، کشتی گیر ایرانی، ابراز شده است، مرتبط باشد. وضعیت وخیم اقتصادی در ایران موجب شد دست‌کم سه دور اعتراضات گسترده در ایران در دو سال اخیر روی دهد. ۱۹ شهریور، پرزیدنت ترامپ با اشاره به فروپاشی اقتصاد ایران گفته بود که تولید ناخالص داخلی آن‌ها ۲۴ درصد سقوط کرده است. برخی کاربران در فضای مجازی هدف از تشکیل این گروه ضربت را «سرکوب معترضان» می‌دانند و می‌گویند برخورد با اراذل و اوباش بهانه است. گروه ضربت اراذل و اوباش برای سرکوب مردم — پرند🎗 (@AlbateMabsootam) September 16, 2020کاربر دیگری با اشاره به فعال شدن قریب‌الوقوع سازوکار ماشه و بازگشت تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، نوشته که تشکیل گروه ضربت سپاه، «نشان هرا..

خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی به اقدام سپاه برای تشکیل «گروه ضربت» در مناطق تهران ظاهراً به بهانه برخورد با «اراذل و اوباش و سایر مخلین امنیت» و همچنین برنامه‌هایی برای گشت‌زنی در استان نفت‌خیز خوزستان پرداخته است.

بلومبرگ می‌نویسد به رغم آن که گزارش‌های تازه‌ای از ناآرامی در پایتخت گزارش نشده است، اما ممکن است این اقدامات با خشم زیادی که در شبکه‌های اجتماعی به دنبال اعدام نوید افکاری، کشتی گیر ایرانی، ابراز شده است، مرتبط باشد.

وضعیت وخیم اقتصادی در ایران موجب شد دست‌کم سه دور اعتراضات گسترده در ایران در دو سال اخیر روی دهد. ۱۹ شهریور، پرزیدنت ترامپ با اشاره به فروپاشی اقتصاد ایران گفته بود که تولید ناخالص داخلی آن‌ها ۲۴ درصد سقوط کرده است.

برخی کاربران در فضای مجازی هدف از تشکیل این گروه ضربت را «سرکوب معترضان» می‌دانند و می‌گویند برخورد با اراذل و اوباش بهانه است.

گروه ضربت اراذل و اوباش برای سرکوب مردم

— پرند🎗 (@AlbateMabsootam) September 16, 2020

کاربر دیگری با اشاره به فعال شدن قریب‌الوقوع سازوکار ماشه و بازگشت تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، نوشته که تشکیل گروه ضربت سپاه، «نشان هراس بیت ولایت فقیه از جنبش اعتراضی و رستاخیز ملی ایرانیان است.»

اینکه #سپاه_پاسداران در اکثر شهر گروه #ضربت گذاشته؛ نشان هراس بیت #ولایت_فقیه از جنبش اعتراضی و رستاخیز ملی ایرانیان است
🔴 ۵ روز دیگر تا چکانده شدن ماشه عظیم #تحریم‌های جهانی
🔵پائیز داغی درانتظار است! pic.twitter.com/RkY6IiNNF3

— Erfan Q.Fard (@EQfard) September 16, 2020

یک کاربر دیگر با اشاره به اعدام نوید افکاری نوشت، دلیل تشکیل این گروه «ترس از اعتراضات محله محور و مبارزان»است.

سپاه در نظر داره که گروه های ضربت محله محور درست کند و دلیل این کار رو هم مبارزه با زورگیری و ارازل و اوباش گفته
ولی همه میدانند دلیل این کار ترس از اعتراضات محله محور و مبارزان است#نوید_افکاری#BanIRSports4Navid#راه_نوید_ادامه_دارد#سکوت_جایز_نیست#زنده _باد_آزادی

— کلاه به سر نخودی(همتاب) (@kolahbesr) September 15, 2020