۳ آبان ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

ترامپ گزینه خود برای دیوان عالی آمریکا را تا شنبه معرفی می‌کند

ترامپ گزینه خود برای دیوان عالی آمریکا را تا شنبه معرفی می‌کند دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، می‌گوید که او تا روز شنبه آینده جانشین قاضی روث بیدر گینزبرگ در دیوان عالی آمریکا را معرفی می‌کند. او روز دوشنبه ۳۰ شهریور در کاخ سفید به خبرنگاران گفت، از میان پنج گزینه‌ای که در نظر داشته است، اکنون بر یکی دو کاندیدا متمرکز است. آقای ترامپ از مجلس سنای آمریکا که اکثریت آن در اختیار جمهوری‌خواهان است، خواسته که تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری این کشور، گزینه او برای کرسی دیوان عالی را تایید کند. وی اظهار داشت: «من ترجیج بسیار می‌دهم که قبل از انتخابات دراین‌باره رای‌گیری شود. ما زمان زیادی داریم.» بیشتر در این باره: ترامپ جانشین قاضی گینزبرگ در دیوان عالی آمریکا را «فورا» انتخاب ‌می‌کند خبرگزاری رویترز می‌نویسد که ایمی کانی برت و باربارا لاگوا، دو قاضی منصوب دونالد ترامپ در دادگاه‌های تجدید نظر گزینه‌های محتمل‌تری هستند. این گزارش به نقل از منابع مطلع می‌گوید که آقای ترامپ روز دوشنبه با خانم برت در کاخ سفید دیدار کرده است. روث بیدر گینزبرگ، قاضی لیبرال روز جمعه بر اثر سرطان لوزا..

ترامپ گزینه خود برای دیوان عالی آمریکا را تا شنبه معرفی می‌کند

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، می‌گوید که او تا روز شنبه آینده جانشین قاضی روث بیدر گینزبرگ در دیوان عالی آمریکا را معرفی می‌کند.

او روز دوشنبه ۳۰ شهریور در کاخ سفید به خبرنگاران گفت، از میان پنج گزینه‌ای که در نظر داشته است، اکنون بر یکی دو کاندیدا متمرکز است.

آقای ترامپ از مجلس سنای آمریکا که اکثریت آن در اختیار جمهوری‌خواهان است، خواسته که تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری این کشور، گزینه او برای کرسی دیوان عالی را تایید کند.

وی اظهار داشت: «من ترجیج بسیار می‌دهم که قبل از انتخابات دراین‌باره رای‌گیری شود. ما زمان زیادی داریم.»

قاضی گینزبرگ قرار بود در سال ۲۰۱۶ و پس از انتخابات ریاست جمهوری خود را بازنشسته کند، اما پیروزی آقای ترامپ باعث شد به رغم بیماری سرطان لوزالمعده، این پست را حفظ کند بیشتر در این باره:

ترامپ جانشین قاضی گینزبرگ در دیوان عالی آمریکا را «فورا» انتخاب ‌می‌کند

خبرگزاری رویترز می‌نویسد که ایمی کانی برت و باربارا لاگوا، دو قاضی منصوب دونالد ترامپ در دادگاه‌های تجدید نظر گزینه‌های محتمل‌تری هستند. این گزارش به نقل از منابع مطلع می‌گوید که آقای ترامپ روز دوشنبه با خانم برت در کاخ سفید دیدار کرده است.

روث بیدر گینزبرگ، قاضی لیبرال روز جمعه بر اثر سرطان لوزالمعده در سن ۸۷ سالگی درگذشت. این رخداد فرصت بزرگی را در اختیار ترامپ و حزب او گذاشته تا ترکیب قضات دیوان عالی را ۶ بر ۳ به نفع محافظه‌کاران تغییر دهد.

از آنجا که تصمیمات این نهاد در رابطه با مسائلی چون سقط جنین، بهداشت و درمان، حق مالکیت اسلحه، مجازات اعدام و اختیارات رئیس جمهوری بر زندگی آمریکایی‌ها تاثیرات قابل توجهی دارد، جایگزینی خانم گینزبرگ به مناقشه‌ای در عرصه سیاست آمریکا تبدیل شده است.

۵۳ عضو سنای آمریکا جمهوری‌خواه هستند در برابر ۴۷ عضو دمکرات. دمکرات‌ها برای توقف رای‌گیری درباره جایگزین قاضی گینزبرگ نیاز دارند که دست‌کم چهار سناتور جمهوری‌خواه با رای‌گیری پیش از انتخابات ریاست جمهوری مخالفت کنند، اما تاکنون تنها دو سناتور جمهوری‌خواه چنین کرده‌اند.