۳ آبان ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

شمار قربانیان کرونا در آمریکا از مرز ۲۰۰ هزار نفر گذشت

شمار قربانیان کرونا در آمریکا از مرز ۲۰۰ هزار نفر گذشت ویروس کرونا در ایالات متحده بیشترین تلفات را در جهان داشته است و پس از آن دو کشور برزیل و هند قرار دارند. شمار قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده روز سه‌شنبه اول مهر از مرز ۲۰۰ هزار نفر گذشت، در شرایطی که تنها چند هفته بعد مردم این کشور تصمیم می‌گیرند که آیا دونالد ترامپ همچنان سمت ریاست‌جمهوری را حفظ خواهد کرد یا نه. خبرگزاری رویترز به نقل از دانشگاه جانز هاپکینز گزارش داد که آمار مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کووید-۱۹ در ایالات متحده به ۲۰۰ هزار و ۱۸۲ نفر رسیده است. ویروس کرونا در ایالات متحده بیشترین تلفات را در جهان داشته است و پس از آن دو کشور برزیل و هند قرار دارند که اولی ۱۳۷ هزار و ۲۷۲ مورد مرگ‌ومیر و دومی ۸۸ هزار و ۹۳۵ مورد را ثبت کرده‌ است. بیشتر در این باره: بیش از ۱۵۰ کشور به برنامه جهانی واکسن کرونا پیوستند منتقدان می‌گویند که این آمار نشان از ناکامی دولت دونالد ترامپ در انجام وظایف خود پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری دارد و از جمله جو بایدن، رقیب دمکرات او در انتخابات گفته است که آمریکا به‌دلیل بی‌کفایتی این دولت سنگین‌تر..

شمار قربانیان کرونا در آمریکا از مرز ۲۰۰ هزار نفر گذشت

ویروس کرونا در ایالات متحده بیشترین تلفات را در جهان داشته است و پس از آن دو کشور برزیل و هند قرار دارند.
ویروس کرونا در ایالات متحده بیشترین تلفات را در جهان داشته است و پس از آن دو کشور برزیل و هند قرار دارند.

شمار قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده روز سه‌شنبه اول مهر از مرز ۲۰۰ هزار نفر گذشت، در شرایطی که تنها چند هفته بعد مردم این کشور تصمیم می‌گیرند که آیا دونالد ترامپ همچنان سمت ریاست‌جمهوری را حفظ خواهد کرد یا نه.

خبرگزاری رویترز به نقل از دانشگاه جانز هاپکینز گزارش داد که آمار مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کووید-۱۹ در ایالات متحده به ۲۰۰ هزار و ۱۸۲ نفر رسیده است.

ویروس کرونا در ایالات متحده بیشترین تلفات را در جهان داشته است و پس از آن دو کشور برزیل و هند قرار دارند که اولی ۱۳۷ هزار و ۲۷۲ مورد مرگ‌ومیر و دومی ۸۸ هزار و ۹۳۵ مورد را ثبت کرده‌ است.

بیشتر در این باره:

بیش از ۱۵۰ کشور به برنامه جهانی واکسن کرونا پیوستند

منتقدان می‌گویند که این آمار نشان از ناکامی دولت دونالد ترامپ در انجام وظایف خود پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری دارد و از جمله جو بایدن، رقیب دمکرات او در انتخابات گفته است که آمریکا به‌دلیل بی‌کفایتی این دولت سنگین‌ترین تلفات را در تاریخ خود داده است.

اما از سویی آقای ترامپ می‌گوید که آمریکا به پایان این مبارزه بسیار نزدیک شده و به زودی با توزیع واکسن کرونا در کشور، این بیماری شکست می‌خورد و ایالات متحده وارد دوران جدیدی از شکوفایی و همکاری و صلح می‌شود.

ترامپ پیش از این گفته بود که تا بهار سال آینده برای اکثریت آمریکایی‌ها واکسن کرونا مهیا خواهد شد.

طبق آمار دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون در سراسر جهان حدود ۹۶۷ هزار نفر بر اثر بیماری کووید-۱۹ جان باخته‌اند. همچنین حدود ۳۱ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر نیز به این کرونا مبتلا شده‌اند.

تنها در خود ایالات متحده حدود هفت میلیون مورد ابتلا به کرونا ثبت شده است. پس از آن هند با بیش از پنج میلیون و ۵۶۲ هزار مورد ابتلا، بیشترین آمار را به خود اختصاص داده و در رتبه سوم برزیل با چهار میلیون و ۵۵۸ هزار مورد ابتلا قرار دارد.