۳ آبان ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

مایک پمپئو: ما نشان دادیم که جمهوری اسلامی و کارزار تروریستی و یهودستیزانه آن چالش اصلی در خاورمیانه است

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، در مورد تحولات صلح در خاورمیانه گفت که اقدام آمریکا در معرفی جمهوری اسلامی و کارزار تروریستی و یهودستیزانه آن رژیم به عنوان چالش اصلی در خاورمیانه، زمینه‌ساز توافق‌های صلح اخیر شد. وزیرخارجه ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه ۳۱ شهریور در گفت‌وگو با «مدیا لاین» گفت: «ما دو کار انجام دادیم که مسیر را تغییر داد و این شانس را به رهبران عرب داد که تصمیماتی خوب بگیرند. اول این که ما روایت را تغییر دادیم و اذعان کردیم که چالش اصلی در خاورمیانه مناقشه بین اسرائیل و فلسطینی‌ها نیست، بلکه چالشی است که از سوی جمهوری اسلامی ایران و کارزار تروریستی یهودستیزانه آن در سرتاسر جهان وجود دارد.» مایک پمپئو افزود: «دومین اقدامی که این امر را ممکن کرد، این بود که پرزیدنت ترامپ نشان داد وقتی ما ائتلافی را تشکیل دهیم - خواه امارات متحده عربی باشد، خواه بحرین، و خواه متحدان قدیمی ما، یعنی اسرائیل‌ها - ایالات متحده در حقیقت عمل و اقدام می‌کند.» EXCLUSIVE: @SecPompeo speaks with @TheMediaLine’s Felice Friedson about the #AbrahamAccord's economic and security benefits for ..

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، در مورد تحولات صلح در خاورمیانه گفت که اقدام آمریکا در معرفی جمهوری اسلامی و کارزار تروریستی و یهودستیزانه آن رژیم به عنوان چالش اصلی در خاورمیانه، زمینه‌ساز توافق‌های صلح اخیر شد.

وزیرخارجه ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه ۳۱ شهریور در گفت‌وگو با «مدیا لاین» گفت: «ما دو کار انجام دادیم که مسیر را تغییر داد و این شانس را به رهبران عرب داد که تصمیماتی خوب بگیرند. اول این که ما روایت را تغییر دادیم و اذعان کردیم که چالش اصلی در خاورمیانه مناقشه بین اسرائیل و فلسطینی‌ها نیست، بلکه چالشی است که از سوی جمهوری اسلامی ایران و کارزار تروریستی یهودستیزانه آن در سرتاسر جهان وجود دارد.»

مایک پمپئو افزود: «دومین اقدامی که این امر را ممکن کرد، این بود که پرزیدنت ترامپ نشان داد وقتی ما ائتلافی را تشکیل دهیم – خواه امارات متحده عربی باشد، خواه بحرین، و خواه متحدان قدیمی ما، یعنی اسرائیل‌ها – ایالات متحده در حقیقت عمل و اقدام می‌کند.»

EXCLUSIVE: @SecPompeo speaks with @TheMediaLine’s Felice Friedson about the #AbrahamAccord's economic and security benefits for the region and the snap-back sanctions on #Iran. https://t.co/J0bO9A7xgp

— The Media Line (@TheMediaLine) September 21, 2020

وزیرخارجه آمریکا در ادامه گفت: «‌ما فقط در مورد آن به حرف زدن بسنده نمی‌کنیم؛ [بلکه] ‌در عمل – خواه با از بین بردن قاسم سلیمانی باشد و خواه با انتقال سفارت ایالات متحده در اسرائیل‌ به مکان واقعی آن در اورشلیم – از دوستان‌مان حمایت می‌کنیم.»

آقای پمپئو افزود: «پرزیدنت ترامپ همواره با هر تعهد و قولی که مطرح کرده،‌ [در عمل] نیز عزم خود را به نمایش گذاشته است و به نظر من، همین امر به کشورهای عربی این اطمینان را داد که این، کار درستی است. ما از تحولاتی که تاکنون روی داده بسیار خرسندیم و نسبت به ادامه وقوع رویدادهای خوب خوشبینیم.»

مراسم امضای توافق صلح بین اسرائیل با امارات متحده عربی و بحرین به میزبانی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، روز ۲۵ شهریور در کاخ سفید برگزار شد.