۱۰ آبان ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

مایکل مکال: هر کشوری از فعالیت‌های بی‌ثبات کننده رژیم ایران پشتیبانی کند، با هزینه‌های قابل توجهی روبرو خواهد شد

رهبر اعضای جمهوریخواه کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه دوم مهر از اقدام دولت پرزیدنت ترامپ برای بازگشت فوری تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، که پس از اجرای برجام لغو شده بودند، استقبال کرد. مایکل مکال این اقدام دولت ایالات متحده را یک «واکنش ضروری» به ناکامی شورای امنیت سازمان ملل متحد در تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، که بر اساس توافق وین روز هجدهم اکتبر منقضی می‌شود، دانست. این عضو ارشد جمهوریخواه کنگره آمریکا با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد: «روسیه، چین و سایرین اگر از فعالیت‌های خطرناک و بی‌ثبات کننده ایران پشتیبانی کنند، با هزینه‌های قابل توجهی روبرو خواهند شد.» وی افزود: «ایالات متحده به ایران اجازه نخواهد داد به منابعی که از آنها برای تهدید صلح و امنیت بین‌المللی استفاده می‌کند دسترسی یابد، و من امیدوار هستم متحدان و شرکای ما، در این تلاش مهم به ما بپیوندند.»

رهبر اعضای جمهوریخواه کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه دوم مهر از اقدام دولت پرزیدنت ترامپ برای بازگشت فوری تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، که پس از اجرای برجام لغو شده بودند، استقبال کرد.

مایکل مکال این اقدام دولت ایالات متحده را یک «واکنش ضروری» به ناکامی شورای امنیت سازمان ملل متحد در تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، که بر اساس توافق وین روز هجدهم اکتبر منقضی می‌شود، دانست.

این عضو ارشد جمهوریخواه کنگره آمریکا با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد: «روسیه، چین و سایرین اگر از فعالیت‌های خطرناک و بی‌ثبات کننده ایران پشتیبانی کنند، با هزینه‌های قابل توجهی روبرو خواهند شد.»

وی افزود: «ایالات متحده به ایران اجازه نخواهد داد به منابعی که از آنها برای تهدید صلح و امنیت بین‌المللی استفاده می‌کند دسترسی یابد، و من امیدوار هستم متحدان و شرکای ما، در این تلاش مهم به ما بپیوندند.»