۹ آبان ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

پمپئو: حزب کمونیست چین مقصر شیوع ویروس کرونا در جهان است

وزیر خارجه آمریکا گفت: چین افشاگران و روزنامه نگارانی را که درباره شیوع ویروس کرونا هشدار داده بودند، سانسور و آنها را «ناپدید» کرد. مایک پمپئو در توئیتی که روز جمعه، ۵ مهرماه منتشر کرد، نوشت: حزب کمونیست چین می دانست که ویروس کرونا تا چقدر مسری است. آنها خبرنگاران و روزنامه نگارانی که سعی کردند آژیر هشدار را به صدا در بیاورند، سانسور، و آنها را ناپدید کردند. وزیر خارجه آمریکا حزب کمونیست چین را «مقصر» شیوع ویروس کرونا در جهان معرفی کرد که جان بیش از ۲۰۰هزار نفر در آمریکا و نزدیک به ۱ میلیون نفر در سراسر جهان را گرفته است. The Chinese Communist Party knew how virulent the coronavirus was. They censored and disappeared whistleblowers and journalists who tried to sound the alarm. The CCP is the culprit for a global pandemic that’s killed more than 200,000 Americans – and nearly 1M people worldwide. pic.twitter.com/PJ2YhaZba6 — Secretary Pompeo (@SecPompeo) September 26, 2020نقش حکومت چین در همه‌گیری جهانی ویروس کرونا تاکنون بارها مورد اشاره و اعتراض مقامات آمریکایی قرار گرفته و پرزیدنت ت..

وزیر خارجه آمریکا گفت: چین افشاگران و روزنامه نگارانی را که درباره شیوع ویروس کرونا هشدار داده بودند، سانسور و آنها را «ناپدید» کرد.

مایک پمپئو در توئیتی که روز جمعه، ۵ مهرماه منتشر کرد، نوشت: حزب کمونیست چین می دانست که ویروس کرونا تا چقدر مسری است. آنها خبرنگاران و روزنامه نگارانی که سعی کردند آژیر هشدار را به صدا در بیاورند، سانسور، و آنها را ناپدید کردند.

وزیر خارجه آمریکا حزب کمونیست چین را «مقصر» شیوع ویروس کرونا در جهان معرفی کرد که جان بیش از ۲۰۰هزار نفر در آمریکا و نزدیک به ۱ میلیون نفر در سراسر جهان را گرفته است.

The Chinese Communist Party knew how virulent the coronavirus was. They censored and disappeared whistleblowers and journalists who tried to sound the alarm. The CCP is the culprit for a global pandemic that’s killed more than 200,000 Americans – and nearly 1M people worldwide. pic.twitter.com/PJ2YhaZba6

— Secretary Pompeo (@SecPompeo) September 26, 2020

نقش حکومت چین در همه‌گیری جهانی ویروس کرونا تاکنون بارها مورد اشاره و اعتراض مقامات آمریکایی قرار گرفته و پرزیدنت ترامپ در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل نیز خواستار پاسخگو قرار گرفتن چین شد.

🔴 مجمع عمومی #سازمان_ملل
▪️ پرزیدنت #ترامپ با انتقاد شدید از عملکرد چین در مورد شیوع جهانی #ویروس_کرونا از جامعه جهانی خواست تا حکومت #چین را در این زمینه پاسخگو قرار دهد. pic.twitter.com/mrEE69CGEw

— VOA Farsi (@VOAIran) September 22, 2020