۱ آبان ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

مورگان اورتگاس: رژیم ایران به حمایت از تروریست‌ها ادامه داده و آتش درگیری‌ها را برافروخته‌تر کرده است

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پیامی در توئیتر بار دیگر به کارنامه رژیم ایران در اجرای فعالیت‌های مخرب در منطقه اشاره کرد. مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، شامگاه شنبه ۵ مهر در یک توئیت نوشت: «ایران به اقدامات دیرینه خود در زمینه مسلح کردن و آموزش دادن به تروریست‌ها و گروه‌های شبه نظامی در سراسر خاورمیانه ادامه داده، و در عراق، سوریه، و یمن آتش درگیری‌ها را برافروخته‌تر کرده است.» Iran has continued its longstanding practice of arming and training terrorists and militia groups throughout the Middle East, inflaming conflicts in Iraq, Syria, and Yemen. https://t.co/lqSKr0uBYMpic.twitter.com/Wc1rD0iMDT — Morgan Ortagus (@statedeptspox) September 26, 2020خانم اورتگاس در این توئیت همچنین لینک گزارش اخیر وزارت خارجه ایالات متحده با عنوان «رژیم قانون‌گریز: شرحی بر فعالیت‌های مخرب ایران، ۲۰۲۰» را نیز بازنشر کرده است. این گزارش که روز شنبه ۲۹ شهریور و ساعاتی پیش از بازگشت تحریم‌های سازمان ملل علیه رژیم ایران منتشر شد، در هشت سرفصل به بیان قانون‌گریزی و فعالیت‌های مخرب جمهوری اسلامی پردا..

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پیامی در توئیتر بار دیگر به کارنامه رژیم ایران در اجرای فعالیت‌های مخرب در منطقه اشاره کرد.

مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، شامگاه شنبه ۵ مهر در یک توئیت نوشت: «ایران به اقدامات دیرینه خود در زمینه مسلح کردن و آموزش دادن به تروریست‌ها و گروه‌های شبه نظامی در سراسر خاورمیانه ادامه داده، و در عراق، سوریه، و یمن آتش درگیری‌ها را برافروخته‌تر کرده است.»

Iran has continued its longstanding practice of arming and training terrorists and militia groups throughout the Middle East, inflaming conflicts in Iraq, Syria, and Yemen. https://t.co/lqSKr0uBYMpic.twitter.com/Wc1rD0iMDT

— Morgan Ortagus (@statedeptspox) September 26, 2020

خانم اورتگاس در این توئیت همچنین لینک گزارش اخیر وزارت خارجه ایالات متحده با عنوان «رژیم قانون‌گریز: شرحی بر فعالیت‌های مخرب ایران، ۲۰۲۰» را نیز بازنشر کرده است. این گزارش که روز شنبه ۲۹ شهریور و ساعاتی پیش از بازگشت تحریم‌های سازمان ملل علیه رژیم ایران منتشر شد، در هشت سرفصل به بیان قانون‌گریزی و فعالیت‌های مخرب جمهوری اسلامی پرداخته است.

مایک پمپئو در مقدمه این گزارش با اشاره به اعدام نوید افکاری از سوی جمهوری اسلامی نوشته است: «بزرگترین قربانیان جمهوری اسلامی ایران مردم ایران هستند که بیش از گذشته مقابل رژیم می‌ایستند.»