۳ آبان ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

آمریکا یک نهاد مالی فعال کوبا در زمینه مبادله ارز و حواله‌جات را تحریم کرد

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، از تحریم‌ شدن یک نهاد مالی کوبایی فعال در زمینه مبادله ارز و حواله‌جات خبر داد. آقای پمپئو روز دوشنبه هفتم مهر ماه با صدور بیانیه‌ای گفت: «شرکت خدمات بین‌المللی آمریکایی (ای‌آی‌اس) یک نهاد مالی است که توسط نیروهای نظامی کوبا اداره می‌شود و کنترل حواله‌جات [ارسالی برای شهروندان کوبایی] را در دست دارد.» وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد که این نهاد مالی فعال در زمینه مداخله در نرخ ارزهای خارجی و خدمات مرتبط با آن، بخشی از نقشه‌های رژیم جهت تامین منابع مالی و حمایت از عوامل سرکوبگرش است. وزیر خارجه آمریکا افزود که درآمدهای حاصل از چنین عملیاتی به نفع نظامیان کوبا، افزایش سرکوب مردم کوبا، و دخالت کوبا در ونزوئلا هزینه می‌شود. آقای پمپئو همچنین با انتشار توئیتی در همین رابطه خاطرنشان کرد: «درآمد ای‌آی‌اس هزینه سرکوبگری رژیم و دخالت آن در ونزوئلا را تأمین می‌کند. این [تحریم] توانایی رژیم در سرکوب مردم خود را کاهش خواهد داد.» Today we placed sanctions on AIS, a Cuban military-controlled company that skims money from remittances sent to the Cuban people. AIS reve..

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، از تحریم‌ شدن یک نهاد مالی کوبایی فعال در زمینه مبادله ارز و حواله‌جات خبر داد.

آقای پمپئو روز دوشنبه هفتم مهر ماه با صدور بیانیه‌ای گفت: «شرکت خدمات بین‌المللی آمریکایی (ای‌آی‌اس) یک نهاد مالی است که توسط نیروهای نظامی کوبا اداره می‌شود و کنترل حواله‌جات [ارسالی برای شهروندان کوبایی] را در دست دارد.»

وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد که این نهاد مالی فعال در زمینه مداخله در نرخ ارزهای خارجی و خدمات مرتبط با آن، بخشی از نقشه‌های رژیم جهت تامین منابع مالی و حمایت از عوامل سرکوبگرش است.

وزیر خارجه آمریکا افزود که درآمدهای حاصل از چنین عملیاتی به نفع نظامیان کوبا، افزایش سرکوب مردم کوبا، و دخالت کوبا در ونزوئلا هزینه می‌شود.

آقای پمپئو همچنین با انتشار توئیتی در همین رابطه خاطرنشان کرد: «درآمد ای‌آی‌اس هزینه سرکوبگری رژیم و دخالت آن در ونزوئلا را تأمین می‌کند. این [تحریم] توانایی رژیم در سرکوب مردم خود را کاهش خواهد داد.»

Today we placed sanctions on AIS, a Cuban military-controlled company that skims money from remittances sent to the Cuban people. AIS revenues fund the regime’s oppression and its interference in Venezuela. This action will reduce the regime's capacity to repress its own people.

— Secretary Pompeo (@SecPompeo) September 28, 2020