۳ آبان ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

سفر وزیر خارجه آمریکا به ایتالیا؛ مایک پمپئو: واتیکان در محکومیت نقض آزادی مذهب در چین به ایالات متحده بپیوندد

وزیر خارجه ایالات متحده در سفر خود به ایتالیا از واتیکان خواست که در محکومیت نقض آزادی مذهبی در چین به ایالات متحده بپیوندد و افزود که کلیسای کاتولیک باید در صف مقدم نبرد برای احقاق حقوق اساسی بشر باشد. به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، این درخواست خود را روز چهارشنبه ۹ مهرماه در جریان كنفرانسی درباره آزادی مذهبی كه توسط سفارت آمریكا در واتیکان برگزار شده بود، مطرح كرد. مایک پمپئو در سخنرانی خود همچنین گفت: «متاسفانه رژیم‌های اقتدارگرا، تروریست‌ها، و حتی جوامع آزاد سکولار - به اشکال متفاوت - آزادی‌های مذهبی را در سرتاسر جهان، پایمال می‌کنند.» وزیرخارجه آمریکا افزود: «بسیاری از اعضای جامعه بشری در کشورهایی که آزادی ادیان در آنها محدود شده است - جاهایی مانند ایران، نیجریه، کوبا، و فراتر از آن - زندگی می‌کنند.» آقای پمپئو پیشتر با انتشار تصاویری از ورودش به کشور ایتالیا در صفحه توئیتر خود نوشت: «به ایتالیا، میهن اجدادی‌ام، بازگشته‌ام. ایالات متحده و ایتالیا سابقه دوستی دیرینه‌ای مبتنی بر ارزش‌های مشترک دموکراسی، آزادی، و رفاه دارند.» Back in my ancestral homelan..

وزیر خارجه ایالات متحده در سفر خود به ایتالیا از واتیکان خواست که در محکومیت نقض آزادی مذهبی در چین به ایالات متحده بپیوندد و افزود که کلیسای کاتولیک باید در صف مقدم نبرد برای احقاق حقوق اساسی بشر باشد.

به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، این درخواست خود را روز چهارشنبه ۹ مهرماه در جریان كنفرانسی درباره آزادی مذهبی كه توسط سفارت آمریكا در واتیکان برگزار شده بود، مطرح كرد.

مایک پمپئو در سخنرانی خود همچنین گفت: «متاسفانه رژیم‌های اقتدارگرا، تروریست‌ها، و حتی جوامع آزاد سکولار – به اشکال متفاوت – آزادی‌های مذهبی را در سرتاسر جهان، پایمال می‌کنند.»

وزیرخارجه آمریکا افزود: «بسیاری از اعضای جامعه بشری در کشورهایی که آزادی ادیان در آنها محدود شده است – جاهایی مانند ایران، نیجریه، کوبا، و فراتر از آن – زندگی می‌کنند.»

آقای پمپئو پیشتر با انتشار تصاویری از ورودش به کشور ایتالیا در صفحه توئیتر خود نوشت: «به ایتالیا، میهن اجدادی‌ام، بازگشته‌ام. ایالات متحده و ایتالیا سابقه دوستی دیرینه‌ای مبتنی بر ارزش‌های مشترک دموکراسی، آزادی، و رفاه دارند.»

Back in my ancestral homeland of Italy. The United States and Italy have a long-standing history of friendship based on our shared values of democracy, freedom, and prosperity. pic.twitter.com/Lq6e0sIro6

— Secretary Pompeo (@SecPompeo) September 30, 2020

وزیر خارجه آمریکا همچنین در توئیت دیگری از دیدار با نخست وزیر ایتالیا خبر داد.

A pleasure to meet with Italian Prime Minister @GiuseppeConteIT today. We continue to stand by our Italian friends as we work together on COVID-19 recovery, and we remain committed to our shared values and the Transatlantic partnership. pic.twitter.com/6x3b4oibSg

— Secretary Pompeo (@SecPompeo) September 30, 2020