۶ آبان ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

ابراز نگرانی آمریکا از ادامه نقض فاحش حقوق بشر در ایران

نماینده ایالات متحده در سازمان ملل متحد روز چهارشنبه ۱۶ مهر از نقض فاحش حقوق بشر در ایران، از جمله صدور حکم اعدام در دادگاه‌های ناعادلانه، ابراز نگرانی عمیق کرد. کلی کرفت در سخنانی در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد درباره وضعیت حقوق بشر در کشورهای مختلف جهان، نقض مداوم حقوق اساسی مردم ایران را محکوم کرد. او افزود: آمریکا همچنان از نقض فاحش حقوق بشر در ایران، از جمله احکام اعدام در پی برگزاری دادگاه‌های ناعادلانه و اعترافات اجباری از طریق اعمال شکنجه، به شدت نگران است. خانم کرفت گفت: مصونیت افراد دخیل در قتل بیش از ۱۵۰۰معترض در آبان ۹۸ از مجازات، و سرکوب مداوم اعضای گروه‌های اقلیت مذهبی در ایران باید همین حالا متوقف شود.

نماینده ایالات متحده در سازمان ملل متحد روز چهارشنبه ۱۶ مهر از نقض فاحش حقوق بشر در ایران، از جمله صدور حکم اعدام در دادگاه‌های ناعادلانه، ابراز نگرانی عمیق کرد.

کلی کرفت در سخنانی در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد درباره وضعیت حقوق بشر در کشورهای مختلف جهان، نقض مداوم حقوق اساسی مردم ایران را محکوم کرد.

او افزود: آمریکا همچنان از نقض فاحش حقوق بشر در ایران، از جمله احکام اعدام در پی برگزاری دادگاه‌های ناعادلانه و اعترافات اجباری از طریق اعمال شکنجه، به شدت نگران است.

خانم کرفت گفت: مصونیت افراد دخیل در قتل بیش از ۱۵۰۰معترض در آبان ۹۸ از مجازات، و سرکوب مداوم اعضای گروه‌های اقلیت مذهبی در ایران باید همین حالا متوقف شود.