۹ آبان ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا فرا رسیدن جشن مهرگان را تبریک گفت

مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، روز پنجشنبه ۱۷ مهر در پیامی در توئیتر فرا رسیدن مهرگان را به همه کسانی که این روز را جشن می‌گیرند، شادباش گفت. وی نوشت: «ما امیدواریم همه آنهایی که این سنت رنگین را جشن می‌گیرند آزادانه و بدون ترس از محاکمه برای اعتقادات فرهنگی و مذهبی‌شان، همچنان از آن لذت ببرند.» Extending my well-wishes to all those celebrating the Autumn Festival of Mehregan this season. We hope those celebrating this colorful tradition continue to enjoy it freely, and without fear of persecution for their cultural or religious beliefs. pic.twitter.com/pqHzR5KfJC — Morgan Ortagus (@statedeptspox) October 8, 2020جشن مهرگان یکی از سه جشن مهم ایران باستان است که بعد از نوروز مهم‌ترین آنها محسوب می‌شد. زرتشتیان ایران هر سال با آغاز پائیز و در مهر روز از ماه مهر به استقبال این جشن هفت روزه می‌رفتند. این آیین هنوز هم در شهرهایی مانند یزد و کرمان و نیز در جوامع ایرانی خارج از ایران برگزار می‌شود.

مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، روز پنجشنبه ۱۷ مهر در پیامی در توئیتر فرا رسیدن مهرگان را به همه کسانی که این روز را جشن می‌گیرند، شادباش گفت.

وی نوشت: «ما امیدواریم همه آنهایی که این سنت رنگین را جشن می‌گیرند آزادانه و بدون ترس از محاکمه برای اعتقادات فرهنگی و مذهبی‌شان، همچنان از آن لذت ببرند.»

Extending my well-wishes to all those celebrating the Autumn Festival of Mehregan this season. We hope those celebrating this colorful tradition continue to enjoy it freely, and without fear of persecution for their cultural or religious beliefs. pic.twitter.com/pqHzR5KfJC

— Morgan Ortagus (@statedeptspox) October 8, 2020

جشن مهرگان یکی از سه جشن مهم ایران باستان است که بعد از نوروز مهم‌ترین آنها محسوب می‌شد.

زرتشتیان ایران هر سال با آغاز پائیز و در مهر روز از ماه مهر به استقبال این جشن هفت روزه می‌رفتند. این آیین هنوز هم در شهرهایی مانند یزد و کرمان و نیز در جوامع ایرانی خارج از ایران برگزار می‌شود.