۱ آبان ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

آتش بس در ناگورنو- قره باغ به اجرا در آمد

پس از حدود دو هفته درگیری میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان، یک آتش بس میان دو طرف ظهر روز شنبه ۱۹ مهرماه به وقت محلی، به اجرا در آمد. این آتش بس قرار است دست کم به طور موقت به درگیری های مرگبار در منطقه ناگورنو- قره باغ پایان دهد. هر دو طرف مدعی مالکیت بر این منطقه هستند. به نوشته بخش انگلیسی صدای آمریکا، منابع رسمی دو طرف در ساعات قبل از اجرای آتش بس، یکدیگر را به شلیک موشک و راکت به مناطق غیرنظامی در روز شنبه متهم کردند. ارمنستان و جمهوری آذربایجان پس از ۱۰ ساعت مذاکره در مسکو با آتش بس در ناگورنو-قره باغ موافقت کردند. این آتش بس به دو طرف امکان آن را می دهد که اسرای هم را آزاد کنند و اجساد کشته شدگان را جمع کنند. مذاکرات آتس بس میان وزیران خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان به دعوت رئیس جمهوری روسیه، برگزار شد. درگیری های حدود دو هفته گذشته میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان حدود ۴۰۰ کشته از میان سربازان برجای گذاشته است. میشل باشله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد نیز روز جمعه گفت گزارش های تایید نشده ای دریافت کرده است که بیش از ۵۰ غیرنظامی از جمله کودکان از زمان آغاز درگیری ها ک..

پس از حدود دو هفته درگیری میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان، یک آتش بس میان دو طرف ظهر روز شنبه ۱۹ مهرماه به وقت محلی، به اجرا در آمد. این آتش بس قرار است دست کم به طور موقت به درگیری های مرگبار در منطقه ناگورنو- قره باغ پایان دهد. هر دو طرف مدعی مالکیت بر این منطقه هستند.

به نوشته بخش انگلیسی صدای آمریکا، منابع رسمی دو طرف در ساعات قبل از اجرای آتش بس، یکدیگر را به شلیک موشک و راکت به مناطق غیرنظامی در روز شنبه متهم کردند.

ارمنستان و جمهوری آذربایجان پس از ۱۰ ساعت مذاکره در مسکو با آتش بس در ناگورنو-قره باغ موافقت کردند. این آتش بس به دو طرف امکان آن را می دهد که اسرای هم را آزاد کنند و اجساد کشته شدگان را جمع کنند.

مذاکرات آتس بس میان وزیران خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان به دعوت رئیس جمهوری روسیه، برگزار شد.

درگیری های حدود دو هفته گذشته میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان حدود ۴۰۰ کشته از میان سربازان برجای گذاشته است. میشل باشله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد نیز روز جمعه گفت گزارش های تایید نشده ای دریافت کرده است که بیش از ۵۰ غیرنظامی از جمله کودکان از زمان آغاز درگیری ها کشته شده اند.