۵ آبان ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

نخستین سخنرانی عمومی دونالد ترامپ پس از ابتلا به کرونا

نخستین سخنرانی عمومی دونالد ترامپ پس از ابتلا به کرونا دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه برای نخستین بار پس از مبتلا شدن به بیماری کووید ۱۹ با حضور در بالکن کاخ سفید برای حاضران سخنرانی کرد. دونالد ترامپ در آغاز سخنرانی خود گفت که «احساس خوبی» دارد و بهبود یافته است. رئیس جمهوری آمریکا اظهار داشت: «مایه افتخار است که به شما خیر مقدم بگویم. من این تظاهرات مسالمت‌آمیز در کاخ سفید را در حمایت از زنان و مردان در نیروهای انتظامی و تمامی کسانی می‌دانم که با ما همکاری خوبی دارند.» وی در ادامه گفت، ملت «ویروس چینی» را از بین خواهد برد و داروهای لازم برای بیماران را تولید خواهیم کرد. رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفت که واکسن کرونا به زودی در مقیاس گسترده تولید و توسط ارتش به سرعت توزیع خواهد شد. دونالد ترامپ تاکید کرد که به زودی ویروس کرونا «محو» خواهد شد. وی همچنین تصریح کرد که به جنگ‌های بی‌پایان خاتمه داده و نیروها را به کشور بازمی‌گرداند. دونالد ترامپ در این سخنرانی از هواداران خود خواست به آمریکایی‌های آفریقایی و لاتین‌تبار برای رای دادن در روز سوم نوامبر کمک کنند. خبرگزاری رو..

نخستین سخنرانی عمومی دونالد ترامپ پس از ابتلا به کرونا

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه برای نخستین بار پس از مبتلا شدن به بیماری کووید ۱۹ با حضور در بالکن کاخ سفید برای حاضران سخنرانی کرد.

دونالد ترامپ در آغاز سخنرانی خود گفت که «احساس خوبی» دارد و بهبود یافته است.

رئیس جمهوری آمریکا اظهار داشت: «مایه افتخار است که به شما خیر مقدم بگویم. من این تظاهرات مسالمت‌آمیز در کاخ سفید را در حمایت از زنان و مردان در نیروهای انتظامی و تمامی کسانی می‌دانم که با ما همکاری خوبی دارند.»

وی در ادامه گفت، ملت «ویروس چینی» را از بین خواهد برد و داروهای لازم برای بیماران را تولید خواهیم کرد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفت که واکسن کرونا به زودی در مقیاس گسترده تولید و توسط ارتش به سرعت توزیع خواهد شد.

دونالد ترامپ تاکید کرد که به زودی ویروس کرونا «محو» خواهد شد.

وی همچنین تصریح کرد که به جنگ‌های بی‌پایان خاتمه داده و نیروها را به کشور بازمی‌گرداند.

دونالد ترامپ در این سخنرانی از هواداران خود خواست به آمریکایی‌های آفریقایی و لاتین‌تبار برای رای دادن در روز سوم نوامبر کمک کنند.

خبرگزاری رویترز می‌گوید، سخنرانی روز شنبه دونالد ترامپ به مثابه نخستین گام او برای از سرگیری فعالیت‌های انتخاباتی محسوب می‌شود.

رئیس جمهوری آمریکا قرار است از اوایل هفته جاری در برنامه‌های انتخاباتی در ایالت‌های فلوریدا، پنسیلوانیا و آیووا شرکت کند.

نتیجه تست کرونای دونالد ترامپ پنج‌شنبه گذشته، ۴۸ ساعت پس از مناظره اول او با جو بایدن در شهر کلیولند، مثبت شد. دونالد ترامپ از شامگاه جمعه تا روز دوشنبه در بیمارستان نظامی والتر رید در بتسدا در حومه واشینگتن بود.

شان کانلی، پزشک دونالد ترامپ دو روز پیش گفت که او دوره درمانی خود برای ابتلا به کووید۱۹ را به طور کامل گذارنده است و از روز شنبه می‌تواند فعالیت‌های عمومی خود را از سر بگیرد.

ترامپ دیگر «ناقل کرونا نیست»

در همین حال، شان کانلی شامگاه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که دونالد ترامپ دیگر ناقل ویروس کرونا نیست.

در بیانیه پزشک کاخ سفید آمده است، هم اینک دونالد ترامپ براساس استانداردهای ارائه شد توسط مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا می‌تواند به قرنطینه خود پایان دهد.

خبرگزاری رویترز با این حال می‌گوید، پزشک کاخ سفید در این بیانیه تصریح نکرده است که نتیجه تست کرونای رئیس جمهوری آمریکا منفی بوده است.

منابع: رویترز و آسوشیتدپرس