۵ آذر ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

سفیر آمریکا در سازمان ملل: ایران با حمایت از حوثی‌ها مانع دستیابی به صلح در یمن می‌شود

کلی کرفت، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، شامگاه پنجشنبه ۸ آبان در رشته پیامی در توئیتر، ضمن محکوم کردن حملات اخیر شورشیان حوثی‌ یمن به عربستان سعودی، حمایت حکومت ایران از این گروه شبه نظامی شیعه را مانع دستیابی به صلح و باعث رنج بیشتر مردم یمن دانست. خانم کرفت در این پیام نوشته است: «ایران برای مدت شش سال با حمایت مالی و نظامی خود از حوثی‌ها، به درگیری، خونریزی، و بدبختی در یمن دامن زده است. دخالت رژیم ایران چشم‌انداز صلح را تضعیف و گرسنگی، مریضی، و آشفتگی را به یک واقعیت روزانه برای میلیون‌ها تن از مردم یمن تبدیل کرده است.» For six years, Iran has fueled conflict, bloodshed and misery in Yemen through its financial and military support to the Houthis. The Iranian regime’s involvement has undermined prospects for peace and made hunger, disease and desperation a daily reality for millions of Yemenis. — Ambassador Kelly Craft (@USAmbUN) October 29, 2020وی با بازنشر بیانیه وزارت خارجه آمریکا در واکنش به حملات حوثی‌ها به سعودی، افزود: «آمریکا حملات حوثی‌ها به عربستان سعودی را محکوم می‌کند..

کلی کرفت، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، شامگاه پنجشنبه ۸ آبان در رشته پیامی در توئیتر، ضمن محکوم کردن حملات اخیر شورشیان حوثی‌ یمن به عربستان سعودی، حمایت حکومت ایران از این گروه شبه نظامی شیعه را مانع دستیابی به صلح و باعث رنج بیشتر مردم یمن دانست.

خانم کرفت در این پیام نوشته است: «ایران برای مدت شش سال با حمایت مالی و نظامی خود از حوثی‌ها، به درگیری، خونریزی، و بدبختی در یمن دامن زده است. دخالت رژیم ایران چشم‌انداز صلح را تضعیف و گرسنگی، مریضی، و آشفتگی را به یک واقعیت روزانه برای میلیون‌ها تن از مردم یمن تبدیل کرده است.»

For six years, Iran has fueled conflict, bloodshed and misery in Yemen through its financial and military support to the Houthis. The Iranian regime’s involvement has undermined prospects for peace and made hunger, disease and desperation a daily reality for millions of Yemenis.

— Ambassador Kelly Craft (@USAmbUN) October 29, 2020

وی با بازنشر بیانیه وزارت خارجه آمریکا در واکنش به حملات حوثی‌ها به سعودی، افزود: «آمریکا حملات حوثی‌ها به عربستان سعودی را محکوم می‌کند و از ایران می‌خواهد ارسال سلاح به آنها را متوقف کند. رئیس جمهوری ایالات متحده برای محدود کردن فعالیت‌های بی‌ثبات کننده ایران به اقدامات جسورانه‌ای، از جمله بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه رژیم، دست زده است. همه کشورها باید همین کار را بکنند.»

پیشتر مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، نیز با انتشار بیانیه‌ای حمله روز گذشته حوثی‌های مورد حمایت رژیم ایران به عربستان سعودی را محکوم کرد.