۵ آذر ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

مایک پمپئو: خامنه‌ای به طرز شرم‌آوری هولوکاست را انکار می‌‌کند؛ او یک «ظلمت دیجیتال» بر ایران حاکم کرده است

وزیر خارجه ایالات متحده روز جمعه ۹ آبان با اشاره به روز بزرگداشت کوروش کبیر و مدارای آن پادشاه ایران باستان با ملل و اقوام مختلف، گفت که امروز رهبر جمهوری اسلامی اقلیت‌های مذهبی را سرکوب و مخالفان را اعدام می‌کند. مایک پمپئو در توئیتر خود نوشت: «کوروش کبیر ۲۵۰۰ سال پیش از یهودیان در برابر آزار و اذیت دفاع کرد. اکنون خامنه‌ای یک بار دیگر به طرز شرم‌آوری در حساب سانسور نشده خود در توئیتر هولوکاست را رد می‌کند.» وزیر خارجه آمریکا در ادامه اضافه کرد که رهبر جمهوری اسلامی همزمان «اقلیت‌های مذهبی را به زندان می‌اندازد، منتقدان و مخالفان را اعدام می‌کند، و یک ظلمت دیجیتال بر ایران حاکم کرده است.» 2500 years ago Cyrus the Great defended the Jewish people from persecution. Now, Khamenei once again shamefully peddles Holocaust denial from his uncensored Twitter account while he throws religious minorities in jail, executes dissidents, and imposes digital darkness on Iran. — Secretary Pompeo (@SecPompeo) October 30, 2020اشاره آقای پمپئو ظاهرا به محدودیت‌های رژیم بر دسترسی مردم ایران به اینترنت و ..

وزیر خارجه ایالات متحده روز جمعه ۹ آبان با اشاره به روز بزرگداشت کوروش کبیر و مدارای آن پادشاه ایران باستان با ملل و اقوام مختلف، گفت که امروز رهبر جمهوری اسلامی اقلیت‌های مذهبی را سرکوب و مخالفان را اعدام می‌کند.

مایک پمپئو در توئیتر خود نوشت: «کوروش کبیر ۲۵۰۰ سال پیش از یهودیان در برابر آزار و اذیت دفاع کرد. اکنون خامنه‌ای یک بار دیگر به طرز شرم‌آوری در حساب سانسور نشده خود در توئیتر هولوکاست را رد می‌کند.»

وزیر خارجه آمریکا در ادامه اضافه کرد که رهبر جمهوری اسلامی همزمان «اقلیت‌های مذهبی را به زندان می‌اندازد، منتقدان و مخالفان را اعدام می‌کند، و یک ظلمت دیجیتال بر ایران حاکم کرده است.»

2500 years ago Cyrus the Great defended the Jewish people from persecution. Now, Khamenei once again shamefully peddles Holocaust denial from his uncensored Twitter account while he throws religious minorities in jail, executes dissidents, and imposes digital darkness on Iran.

— Secretary Pompeo (@SecPompeo) October 30, 2020

اشاره آقای پمپئو ظاهرا به محدودیت‌های رژیم بر دسترسی مردم ایران به اینترنت و شبکه‌های اجتماعی مانند توئیتر و فیسبوک است. در شرایطی که دسترسی به بسیاری از رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی برای مردم ایران ممنوع است، خامنه‌ای و سایر مقامات رژیم جمهوری اسلامی از آنها استفاده می‌کنند.

مردم در ایران روز هفتم آبان ماه را به عنوان روز بزرگداشت کوروش کبیر جشن می‌گیرند. اما حکومت جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر مانع برگزاری این جشن و حضور مردم در پاسارگاد، آرامگاه کوروش کبیر، شده است.

الیوت آبرامز، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، نیز روز چهارشنبه در یک پیام ویدئویی این روز را به مردم ایران تبریک گفت و با اشاره به تداوم نقض حقوق بشر، یادآور شد رژیم ایران با میراث کوروش در تناقض است.