۴ آذر ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

مایک پمپئو خطاب به خامنه‌ای: انتخابات در جمهوری اسلامی «جوک» است

وزیر خارجه ایالات متحده در توییتر رهبر جمهوری اسلامی را خطاب قرار داد و نوشت: انتخابات شما جوک است و صدها نفر حتی برای شرکت در آن رد صلاحیت می‌شوند. مایک پمپئو شامگاه شنبه ۱۷ آبان به وقت واشنگتن در پاسخ به توییت اکانت انگلیسی سیدعلی خامنه‌ای که انتخابات در آمریکا را زیر سوال برده بود نوشت: «تو شخصا صدها میلیون دلار از پول مردم ایران را دزدیده‌ای. انتخابات شما جوک است و صدها نفر حتی برای شرکت در آن رد صلاحیت می‌شوند.» آقای پمپئو همچنین افزود: «امروز مردم ایران گرسنگی می‌کشند چون تو میلیاردها دلار صرف جنگ‌های نیابتی برای حفظ حکومت دزدسالارت می‌کنی.» [email protected]_ir - You’ve personally stolen hundreds of millions of dollars from your people. Your elections are a joke, with hundreds of candidates disqualified from even running. Today, your people starve because you spend billions on proxy wars to protect your kleptocracy. pic.twitter.com/4pCD6ilguC — Secretary Pompeo (@SecPompeo) November 7, 2020وزیر خارجه آمریکا در ادامه این توییت نوشت: «آمریکا بزرگترین کشور در تمام تاریخ بشر است و خواهد ما..

وزیر خارجه ایالات متحده در توییتر رهبر جمهوری اسلامی را خطاب قرار داد و نوشت: انتخابات شما جوک است و صدها نفر حتی برای شرکت در آن رد صلاحیت می‌شوند.

مایک پمپئو شامگاه شنبه ۱۷ آبان به وقت واشنگتن در پاسخ به توییت اکانت انگلیسی سیدعلی خامنه‌ای که انتخابات در آمریکا را زیر سوال برده بود نوشت: «تو شخصا صدها میلیون دلار از پول مردم ایران را دزدیده‌ای. انتخابات شما جوک است و صدها نفر حتی برای شرکت در آن رد صلاحیت می‌شوند.»

آقای پمپئو همچنین افزود: «امروز مردم ایران گرسنگی می‌کشند چون تو میلیاردها دلار صرف جنگ‌های نیابتی برای حفظ حکومت دزدسالارت می‌کنی.»

.@khamenei_ir – You’ve personally stolen hundreds of millions of dollars from your people. Your elections are a joke, with hundreds of candidates disqualified from even running. Today, your people starve because you spend billions on proxy wars to protect your kleptocracy. pic.twitter.com/4pCD6ilguC

— Secretary Pompeo (@SecPompeo) November 7, 2020

وزیر خارجه آمریکا در ادامه این توییت نوشت: «آمریکا بزرگترین کشور در تمام تاریخ بشر است و خواهد ماند. ما از آن روزی استقبال می‌کنیم که مردم ایران به آرزویشان برسند – و تو می‌دانی که آن چیست. همین.»

در شرایطی که دسترسی به بسیاری از رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی برای مردم ایران ممنوع است، خامنه‌ای و سایر مقامات رژیم جمهوری اسلامی از آنها استفاده می‌کنند.

وزیر خارجه ایالات متحده پیشتر و در تاریخ ۹ آبان با اشاره به روز بزرگداشت کوروش کبیر و مدارای آن پادشاه ایران باستان با ملل و اقوام مختلف نوشته بود که رهبر جمهوری اسلامی همزمان «اقلیت‌های مذهبی را به زندان می‌اندازد، منتقدان و مخالفان را اعدام می‌کند، و یک ظلمت دیجیتال بر ایران حاکم کرده است.»