۹ آذر ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

مردم پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به خیابان‌ها ریختند؛ شادی یک گروه، اعتراض گروهی دیگر

بخش انگلیسی صدای آمریکا - به محض اعلام نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ و خبر پیروزی جو بایدن، معاون رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده، مردم در شهرهای بزرگ و کوچک سراسر آمریکا برای جشن و شادی به خیابان‌ها ریختند. در شهر فیلادلفیا در ایالت پنسیلوانیا، مردم با رقص و پایکوبی در خیابان‌ها، نقش خود در انتخاب جو بایدن به عنوان رئیس جمهوری آمریکا را جشن گرفتند. پنسیلوانیا ایالتی بود که با اعلام خبر پیروزی جو بایدن، او را به عنوان رئیس جمهوری بعدی ایالات متحده آمریکا برگزید. یکی از افرادی که پیروزی جو بایدن را جشن گرفته بود به صدای آمریکا گفت که این لحظه بزرگی است و او می‌خواست بخشی از آن باشد. او گفت: «این یکی از فرصت‌هایی است که در زندگی کم پیش می‌آید. به خصوص با چالش‌های همه‌گیری کووید۱۹ مردم حس نزدیکی به یکدیگر را از دست داده‌اند، و این فرصت خوبی است که با یکدیگر حس ارتباط کنند.» طرفداران پرزیدنت ترامپ نیز در اعتراض به نتایج انتخابات، که هنوز در برخی از ایالات کلیدی آمریکا مورد بررسی‌ است، در گوشه و کنار شهرهای سراسر آمریکا حضور یافتند. حامیان پرزیدنت ترامپ در اعتراضات به نتایج آراء - فیلادلفیا، پنسیلوانی..

بخش انگلیسی صدای آمریکا – به محض اعلام نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ و خبر پیروزی جو بایدن، معاون رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده، مردم در شهرهای بزرگ و کوچک سراسر آمریکا برای جشن و شادی به خیابان‌ها ریختند.

در شهر فیلادلفیا در ایالت پنسیلوانیا، مردم با رقص و پایکوبی در خیابان‌ها، نقش خود در انتخاب جو بایدن به عنوان رئیس جمهوری آمریکا را جشن گرفتند. پنسیلوانیا ایالتی بود که با اعلام خبر پیروزی جو بایدن، او را به عنوان رئیس جمهوری بعدی ایالات متحده آمریکا برگزید.

یکی از افرادی که پیروزی جو بایدن را جشن گرفته بود به صدای آمریکا گفت که این لحظه بزرگی است و او می‌خواست بخشی از آن باشد. او گفت: «این یکی از فرصت‌هایی است که در زندگی کم پیش می‌آید. به خصوص با چالش‌های همه‌گیری کووید۱۹ مردم حس نزدیکی به یکدیگر را از دست داده‌اند، و این فرصت خوبی است که با یکدیگر حس ارتباط کنند.»

طرفداران پرزیدنت ترامپ نیز در اعتراض به نتایج انتخابات، که هنوز در برخی از ایالات کلیدی آمریکا مورد بررسی‌ است، در گوشه و کنار شهرهای سراسر آمریکا حضور یافتند.

Supporters of U.S. President Donald Trump take part in a protest, in Philadelphia
حامیان پرزیدنت ترامپ در اعتراضات به نتایج آراء – فیلادلفیا، پنسیلوانیا – ۷ نوامبر ۲۰۲۰

یکی از طرفداران پرزیدنت ترامپ در فیلادلفیا به خبرنگار صدای آمریکا گفت: «اگر در نتیجه شکایت‌های [مطرح شده در مورد تقلب در انتخابات] معلوم شود که تقلبی در کار نبوده است، ما هم می‌پذیریم. ولی در حال حاضر این طور به نظر نمی‌رسد.»

آمریکا آینده متفاوتی را پیش رو دارد و مردم به خاطر آن هیجان زده هستند. پس از چند روز انتظار برای نتایج آراء، مردم هم برای جشن و شادی و هم برای اعتراض به خیابان‌ها ریخته‌اند. همین موضوع این روز را به یکی از روزهای به یادماندنی در تاریخ آمریکا تبدیل کرده است.

People gather to celebrate after news media announced that Democratic U.S. presidential nominee Joe Biden has won the 2020 U.S. presidential election, in Philadelphia
تجمع جمعیت در خیابانی در شهر فیلادلفیا برای جشن گرفتن نتایج انتخابات ریاست جمهوری – ۷ نوامبر ۲۰۲۰