۹ آذر ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

الیوت آبرامز: اعمال تحریم‌ها علیه حکومت ایران در دو ماه آینده ادامه خواهد داشت

الیوت آبرامز، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران و ونزوئلا، می‌گوید همان طور که در دو ماه گذشته تحریم‌هایی علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال شد، در دو ماه آینده هم این اعمال تحریم‌ها در چارچوب کارزار فشار حداکثری ادامه خواهد داشت. به گزارش تایمز اسرائیل، الیوت آبرامز که در اسرائیل به سر می‌برد، در این باره گفت: «ما یک برنامه تحریم‌های فشار حداکثری داریم. اگر به سپتامبر و اکتبر نگاه کنید می‌بینید که تحریم‌هایی اعمال شده است. این کار در نوامبر و دسامبر هم ادامه خواهد داشت؛ چرا که هیچ ارتباطی به سیاست و انتخابات ندارد. این سیاست خارجی ایالات متحده است و بر اساس رفتار ایران پایه‌گذاری شده است.» نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران و ونزوئلا افزود: «برای مثال، وقتی ما سفیر ایران در عراق را تحت قوانین مقابله با تروریسم و به دلیل که او عضو نیروی قدس است، تحریم کردیم، این کار هیچ ربطی به سیاست نداشت.» Special Representative for Iran and Venezuela Elliott Abrams and @USAmbIsrael Friedman met with @IsraeliPM Netanyahu to discuss issues of mutual concern such as countering Iran’s..

الیوت آبرامز، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران و ونزوئلا، می‌گوید همان طور که در دو ماه گذشته تحریم‌هایی علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال شد، در دو ماه آینده هم این اعمال تحریم‌ها در چارچوب کارزار فشار حداکثری ادامه خواهد داشت.

به گزارش تایمز اسرائیل، الیوت آبرامز که در اسرائیل به سر می‌برد، در این باره گفت: «ما یک برنامه تحریم‌های فشار حداکثری داریم. اگر به سپتامبر و اکتبر نگاه کنید می‌بینید که تحریم‌هایی اعمال شده است. این کار در نوامبر و دسامبر هم ادامه خواهد داشت؛ چرا که هیچ ارتباطی به سیاست و انتخابات ندارد. این سیاست خارجی ایالات متحده است و بر اساس رفتار ایران پایه‌گذاری شده است.»

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران و ونزوئلا افزود: «برای مثال، وقتی ما سفیر ایران در عراق را تحت قوانین مقابله با تروریسم و به دلیل که او عضو نیروی قدس است، تحریم کردیم، این کار هیچ ربطی به سیاست نداشت.»

Special Representative for Iran and Venezuela
Elliott Abrams and @USAmbIsrael Friedman met with @IsraeliPM Netanyahu to discuss issues of mutual concern such as countering Iran’s malign actions. pic.twitter.com/TXXKsedcOt

— USEmbassyJerusalem (@usembassyjlm) November 8, 2020

الیوت آبرامز همچنین گفت بازگشت به توافق هسته‌آی ایران، کار ساده و آسانی نخواهد بود. آقای آبرامز به همراه دیوید فریدمن، سفیر آمریکا در اسرائیل، با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، دیدار کرد.