۹ آذر ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

مرکل و مکرون خواستار تغییر سیاست «مرزهای باز» در اروپا شدند

مرکل و مکرون خواستار تغییر سیاست «مرزهای باز» در اروپا شدند امانوئل مکرون و آنگلا مرکل، رهبران فرانسه و آلمان، در نشست مجازی رهبران کشورهای اروپایی برای گفت‌وگو درباره مبارزه با تروریسم صدراعظم آلمان با توجه به حملات تروریستی اخیر در قاره اروپا خواستار اصلاح سیاست مرزهای باز در حوزه شنگن شد. آنگلا مرکل روز سه‌شنبه ۲۰ آبان پس از جلسه مجازی گفت‌وگو با سایر رهبران کشورهای اروپایی گفت: «می‌خواهم به سیستم کنترل رفت‌وآمد در حوزه شنگن اشاره کنم که تا سال ۲۰۲۲ باید آماده شود. لازم است بدانیم که چه افرادی وارد حوزه شنگن و چه افرادی از آن خارج می‌شوند». امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه، نیز در واکنش به حملات تروریستی سال‌های اخیر در اروپا خواستار «اقدامات سریع و هماهنگ» کشورهای اروپایی شد. آقای مکرون پس از پایان این جلسه که میزبان آن فرانسه بود گفت: «این واکنش هماهنگ باید روی ایجاد مرکز مشترک داده‌های اطلاعاتی و تبادل اطلاعات و یا تقویت سیاست‌های مقابله با تبهکاری متمرکز شود». اجلاس روز سه‌شنبه رهبران کشورهای اروپایی در پی وقوع حملات تروریستی هفته‌های اخیر در شهرهای وین، نیس و پاریس برگزار ..

مرکل و مکرون خواستار تغییر سیاست «مرزهای باز» در اروپا شدند

امانوئل مکرون و آنگلا مرکل، رهبران فرانسه و آلمان، در نشست مجازی رهبران کشورهای اروپایی برای گفت‌وگو درباره مبارزه با تروریسم
امانوئل مکرون و آنگلا مرکل، رهبران فرانسه و آلمان، در نشست مجازی رهبران کشورهای اروپایی برای گفت‌وگو درباره مبارزه با تروریسم

صدراعظم آلمان با توجه به حملات تروریستی اخیر در قاره اروپا خواستار اصلاح سیاست مرزهای باز در حوزه شنگن شد.

آنگلا مرکل روز سه‌شنبه ۲۰ آبان پس از جلسه مجازی گفت‌وگو با سایر رهبران کشورهای اروپایی گفت: «می‌خواهم به سیستم کنترل رفت‌وآمد در حوزه شنگن اشاره کنم که تا سال ۲۰۲۲ باید آماده شود. لازم است بدانیم که چه افرادی وارد حوزه شنگن و چه افرادی از آن خارج می‌شوند».

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه، نیز در واکنش به حملات تروریستی سال‌های اخیر در اروپا خواستار «اقدامات سریع و هماهنگ» کشورهای اروپایی شد.

آقای مکرون پس از پایان این جلسه که میزبان آن فرانسه بود گفت: «این واکنش هماهنگ باید روی ایجاد مرکز مشترک داده‌های اطلاعاتی و تبادل اطلاعات و یا تقویت سیاست‌های مقابله با تبهکاری متمرکز شود».

اجلاس روز سه‌شنبه رهبران کشورهای اروپایی در پی وقوع حملات تروریستی هفته‌های اخیر در شهرهای وین، نیس و پاریس برگزار شد.

هفته گذشته در شهر وین یکی از حامیان گروه «خلافت اسلامی» که قبلا به جرم حمایت از تروریسم زندانی شده بود با تیراندازی به سوی مردم در یکی از خیابان‌های پر رفت‌وآمد این شهر، چهار نفر را به قتل رساند.

در شهر نیس یک مهاجم مسلح به چاقو سه نفر را در يک کليسا کشت و سر یکی از قربانیان را برید. در شهر پاریس نیز معلمی که در کلاس آموزش مدنی کاریکاتورهای پیامبر اسلام را به دانش‌آموزان نشان داده بود مورد حمله قرار گرفت و مهاجم سر او را برید.

عکس از بایگانی بیشتر در این باره:

عملیات بزرگ پلیس علیه اخوان‌المسلمین و حماس در خاک اتریش

امانوئل مکرون در پی وقوع حمله تروریستی در شهر وین رهبران کشورهای اروپایی را به شرکت در این جلسه دعوت کرد.

در این جلسه رهبران آلمان، اتریش و هلند و همین طور چارلز میشل، رئیس شورای اروپایی، و اورسلا فن درلاین، رئیس کمسیون اروپایی شرکت داشتند.

آقای مکرون پس از پایان این جلسه در یک نشست خبری گفت یکی از موضوعات مورد بحث «مقابله قاطع و موثر با پروپاگاندای تروریستی و انتشار مطالب نفرت‌انگیز در شبکه اینترنت بود».

رئیس‌جمهوری فرانسه افزود: «اینترنت فضایی برای آزادی بیان و یا مناسبات اجتماعی است ولی این آزادی فقط در حالتی تضمین خواهد شد که امنیت نیز وجود داشته باشد و این فضا به پناهگاه مخالفان ارزش‌های ما و محل ترویج ایدئولوژی‌های مرگبار بدل نشود».

آقای مکرون هفته گذشته با اشاره به اقدامات جدید دولت فرانسه برای مقابله با تروریسم اعلام کرد که تعداد نیروهای مرزبانی این کشور دو برابر خواهد شد. او همچنین خواستار بازبینی عمیق در معاهده شنگن شد که طبق آن بر رفت‌وآمد در مرزهای کشورهای عضو هیچ کنترلی اعمال نمی‌شود.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز و فرانسه/ش.ر/ک.ر