۴ آذر ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

نخست ‌وزیر بحرین در ۸۴ سالگی درگذشت

کاخ سلطنتی بحرین روز چهارشنبه ۲۱ آبان از درگذشت شیخ خلیفه بن سلمان آل خلیفه، نخست وزیر آن کشور، خبر داد. خبرگزاری رویترز به نقل از خبرگزاری دولتی بحرین گزارش داد که شیخ خلیفه بن سلمان آل خلیفه صبح روز چهارشنبه ۲۱ آبان ماه در بیمارستان «مایو کلینیک» در ایالات متحده درگذشته است. شیخ خلیفه رکورددار طول مدت نخست وزیری در جهان بود و از متحدان سرسخت عربستان سعودی و ایالات متحده به شمار می‌آمد. او عموی حمد بن عیسی، پادشاه بحرین، بود و از سال ۱۹۷۱ به عنوان نخست وزیر آن کشور خدمت کرده بود. خانواده آل خلیفه نیز از سال ۱۷۸۳ در این کشور حکومت می کنند. خبرگزاری دولتی بحرین گزارش داد که مراسم خاکسپاری پس از بازگشت جسد او به کشور انجام می شود و مراسم خاکسپاری به تعداد مشخصی از بستگان محدود خواهد شد. همچنین به مدت یک هفته عزاداری رسمی اعلام شده و وزارتخانه‌ها و ادارات دولتی از روز پنجشنبه به مدت سه روز تعطیل می‌شوند. چندی پیش اسرائیل و بحرین با میانجیگری دولت ایالات متحده توافقنامه‌ای را در منامه برای برقراری روابط دیپلماتیک امضا کرده بودند.

کاخ سلطنتی بحرین روز چهارشنبه ۲۱ آبان از درگذشت شیخ خلیفه بن سلمان آل خلیفه، نخست وزیر آن کشور، خبر داد.

خبرگزاری رویترز به نقل از خبرگزاری دولتی بحرین گزارش داد که شیخ خلیفه بن سلمان آل خلیفه صبح روز چهارشنبه ۲۱ آبان ماه در بیمارستان «مایو کلینیک» در ایالات متحده درگذشته است.

شیخ خلیفه رکورددار طول مدت نخست وزیری در جهان بود و از متحدان سرسخت عربستان سعودی و ایالات متحده به شمار می‌آمد.

او عموی حمد بن عیسی، پادشاه بحرین، بود و از سال ۱۹۷۱ به عنوان نخست وزیر آن کشور خدمت کرده بود. خانواده آل خلیفه نیز از سال ۱۷۸۳ در این کشور حکومت می کنند.

خبرگزاری دولتی بحرین گزارش داد که مراسم خاکسپاری پس از بازگشت جسد او به کشور انجام می شود و مراسم خاکسپاری به تعداد مشخصی از بستگان محدود خواهد شد. همچنین به مدت یک هفته عزاداری رسمی اعلام شده و وزارتخانه‌ها و ادارات دولتی از روز پنجشنبه به مدت سه روز تعطیل می‌شوند.

چندی پیش اسرائیل و بحرین با میانجیگری دولت ایالات متحده توافقنامه‌ای را در منامه برای برقراری روابط دیپلماتیک امضا کرده بودند.