۵ آذر ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

رئیس جمهوری اوکراین به دلیل ابتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان بستری شد؛ واکنش مشاور امنیت ملی آمریکا

گزارش‌ها حاکی است که ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، پس از ابتلا به ویروس کرونا در ابتدای هفته جاری، روز پنجشنبه ۲۲ آبان ماه در بیمارستان بستری شده است. به گزارش خبرگزاری رویترز، سخنگوی ریاست جمهوری اوکراین به این خبرگزاری گفت که ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، برای این که درست قرنطینه شود و دیگران را در معرض این بیماری قرار ندهد، به بیمارستان رفته است. او همچنین درباره وضعیت آقای زلنسکی گفت: «در آن جا وضعیت بهتری برای بیماران وجود دارد. موضوع جدی نیست.» رئیس جمهوری اوکراین روز دوشنبه از مثبت بودن تست کرونای خود خبر داده بود. همچنین گزارش‌ها حاکی است که سه مقام ارشد دیگر این کشور از جمله وزیر دارایی، وزیر دفاع و دستیار رئیس جمهور به کرونا مبتلا شده اند. همزمان با اعلام بیماری رئیس جمهوری اوکراین، حساب کاربری شورای امنیت ملی آمریکا در توئیتر به نقل از رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، نوشت: «ایالات متحده امیدوار است زلینسکی، رئیس جمهوری اوکراین، به زودی بهبودی یابد. ما برای او و برای تمام مردم اوکراین دعا می‌کنیم.» “The United States wishes President @ZelenskyyUa a s..

گزارش‌ها حاکی است که ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، پس از ابتلا به ویروس کرونا در ابتدای هفته جاری، روز پنجشنبه ۲۲ آبان ماه در بیمارستان بستری شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سخنگوی ریاست جمهوری اوکراین به این خبرگزاری گفت که ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، برای این که درست قرنطینه شود و دیگران را در معرض این بیماری قرار ندهد، به بیمارستان رفته است. او همچنین درباره وضعیت آقای زلنسکی گفت: «در آن جا وضعیت بهتری برای بیماران وجود دارد. موضوع جدی نیست.»

رئیس جمهوری اوکراین روز دوشنبه از مثبت بودن تست کرونای خود خبر داده بود. همچنین گزارش‌ها حاکی است که سه مقام ارشد دیگر این کشور از جمله وزیر دارایی، وزیر دفاع و دستیار رئیس جمهور به کرونا مبتلا شده اند.

همزمان با اعلام بیماری رئیس جمهوری اوکراین، حساب کاربری شورای امنیت ملی آمریکا در توئیتر به نقل از رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، نوشت: «ایالات متحده امیدوار است زلینسکی، رئیس جمهوری اوکراین، به زودی بهبودی یابد. ما برای او و برای تمام مردم اوکراین دعا می‌کنیم.»

“The United States wishes President @ZelenskyyUa a speedy recovery. Our prayers are with him and all the Ukrainian people.” –NSA Robert C. O’Brien https://t.co/NSEZjrBQHn

— NSC (@WHNSC) November 9, 2020

شمار مبتلایان روزانه کرونا از اواخر ماه سپتامبر در این کشور افزایش یافته و در ماه‌های اکتبر و نوامبر نیز ادامه داشته است. به همین دلیل دولت در نظر دارد برخی محدودیت ها را تا پایان سال تمدید کند.

بنابر آمار رسمی تاکنون بیش از ۵۰۰ هزار نفر در اوکراین به کرونا مبتلا شده اند و بیش از ۹ هزار نفر نیز براثر ابتلا به این بیماری جان باخته‌اند.