۴ آذر ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

استقبال مایک پمپئو از پایان خصومت‌ها در قره‌باغ؛ آمریکا به مردم منطقه پنج میلیون دلار کمک بشردوستانه می‌کند

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، با صدور بیانیه‌ای از پایان خصومت‌ها میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان در منطقه قره‌باغ کوهستانی استقبال کرده و گفت که آمریکا مبلغ پنج میلیون دلار کمک بشردوستانه را برای کمک به مردم این منطقه اختصاص می‌دهد. طبق بیانیه‌ای که روز سه‌شنبه ۲۷ آبان منتشر شد، مایک پمپئو گفت: «ایالات متحده از توقف خصومت‌های فعال میان ارمنستان و آذربایجان استقبال می‌کند.» در این بیانیه آمده است: «ایالات متحده از آغاز خصومت‌های اخیر خواستار پایان آن شد‌ و تشدید درگیری‌های نظامی را که به تلفاتی قابل توجه، از جمله غیرنظامیان، منجر شد، محکوم کرد.» وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت در راستای تلاش‌های دیپلماتیک، ایالات متحده پنج میلیون دلار کمک بشردوستانه در حمایت از فعالیت‌های کمیته بین‌المللی صلیب سرخ، دیگر نهادهای بین‌المللی و سازمان‌های غیردولتی برای کمک به آسیب‌دیدگان نبردهای اخیر، اختصاص می‌دهد. آقای پمپئو همچنین با انتشار توئیتی در این رابطه ضمن اشاره به نقش رهبری ایالات متحده در واکنش نشان دادن به فجایع انسانی در جهان، نوشت: «ما امروز از ارائه کمک به افراد آسیب دیده در درگیری قر..

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، با صدور بیانیه‌ای از پایان خصومت‌ها میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان در منطقه قره‌باغ کوهستانی استقبال کرده و گفت که آمریکا مبلغ پنج میلیون دلار کمک بشردوستانه را برای کمک به مردم این منطقه اختصاص می‌دهد.

طبق بیانیه‌ای که روز سه‌شنبه ۲۷ آبان منتشر شد، مایک پمپئو گفت: «ایالات متحده از توقف خصومت‌های فعال میان ارمنستان و آذربایجان استقبال می‌کند.»

در این بیانیه آمده است: «ایالات متحده از آغاز خصومت‌های اخیر خواستار پایان آن شد‌ و تشدید درگیری‌های نظامی را که به تلفاتی قابل توجه، از جمله غیرنظامیان، منجر شد، محکوم کرد.»

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت در راستای تلاش‌های دیپلماتیک، ایالات متحده پنج میلیون دلار کمک بشردوستانه در حمایت از فعالیت‌های کمیته بین‌المللی صلیب سرخ، دیگر نهادهای بین‌المللی و سازمان‌های غیردولتی برای کمک به آسیب‌دیدگان نبردهای اخیر، اختصاص می‌دهد.

آقای پمپئو همچنین با انتشار توئیتی در این رابطه ضمن اشاره به نقش رهبری ایالات متحده در واکنش نشان دادن به فجایع انسانی در جهان، نوشت: «ما امروز از ارائه کمک به افراد آسیب دیده در درگیری قره باغ کوهستانی خبر دادیم. ما از ارمنستان و آذربایجان می‌خواهیم که برای رسیدن به یک راه حل پایدار بار دیگر با روسای مشترک گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا تعامل کنند.»

When humanitarian disaster strikes, the U.S. leads the world in responding. Today, we announced aid for people affected by the Nagorno-Karabakh conflict. We urge Armenia and Azerbaijan to re-engage with the @OSCE Minsk Group Co-Chairs for a lasting solution.

— Secretary Pompeo (@SecPompeo) November 17, 2020

درگیری‌های نظامی میان ارمنستان و جمهوری ‌آذربایجان در ناحیه قره‌باغ کوهستانی که با خسارت‌های مالی و جانی فراوانی برای غیرنظامیان همراه بود، سرانجام با تلاش و میانجی‌گری ایالات متحده و شماری از کشورهای دیگر، به پایان رسید.