۶ آذر ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

وزیر دفاع موقت آمریکا: شمار نیروهای آمریکا تا دو ماه دیگر، در هر یک از کشورهای افغانستان و عراق به ۲۵۰۰ نفر کاهش میابد

کریس ميلر، وزیر دفاع موقت ایالات متحده، از کاهش شمار نیروهای آمریکایی در عراق و افغانستان خبر داد. آقای ميلر روز سه‌شنبه ۲۷ آبان در یک کنفرانس خبری که در پنتاگون برگزار شده بود، گفت: «من به طور رسمی اعلام می‌کنم که ما دستورهای پرزیدنت ترامپ را اجرا می‌‌کنیم و چیدمان نیروهای‌مان در آن دو کشور را تغییر می‌دهیم.» وی گفت که شمار نیروهای آمریکا تا روز ۱۵ ژانویه سال ۲۰۲۱ در هر یک از کشورهای افغانستان و عراق به ۲۵۰۰ نفر کاهش خواهد یافت. وزیر دفاع موقت ایالات متحده افزود: «همین امروز صبح با رهبران کلیدی در کنگره، و نیز با متحدان و شرکای‌مان در خارج از کشور گفت‌و‌گو کردم و با توجه به رویکرد مشترک‌مان، این را به آنها اطلاع دادم. ما به اتفاق وارد [این کشورها] شدیم، با هم تعدیل نیرو کردیم، و وقتی زمان مناسب باشد، با هم ترک خواهیم کرد. یکی از تماس‌های من با ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، و دیگری با [اشرف] غنی، رئیس جمهوری افغانستان، بود.» #BreakingNews Acting #secdef Chris Miller says at the Pentagon the US is drawing down to 2,500 troops in #Afghanistan and 2,500 in #Iraq - this is a decision by the..

کریس ميلر، وزیر دفاع موقت ایالات متحده، از کاهش شمار نیروهای آمریکایی در عراق و افغانستان خبر داد.

آقای ميلر روز سه‌شنبه ۲۷ آبان در یک کنفرانس خبری که در پنتاگون برگزار شده بود، گفت: «من به طور رسمی اعلام می‌کنم که ما دستورهای پرزیدنت ترامپ را اجرا می‌‌کنیم و چیدمان نیروهای‌مان در آن دو کشور را تغییر می‌دهیم.»

وی گفت که شمار نیروهای آمریکا تا روز ۱۵ ژانویه سال ۲۰۲۱ در هر یک از کشورهای افغانستان و عراق به ۲۵۰۰ نفر کاهش خواهد یافت.

وزیر دفاع موقت ایالات متحده افزود: «همین امروز صبح با رهبران کلیدی در کنگره، و نیز با متحدان و شرکای‌مان در خارج از کشور گفت‌و‌گو کردم و با توجه به رویکرد مشترک‌مان، این را به آنها اطلاع دادم. ما به اتفاق وارد [این کشورها] شدیم، با هم تعدیل نیرو کردیم، و وقتی زمان مناسب باشد، با هم ترک خواهیم کرد. یکی از تماس‌های من با ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، و دیگری با [اشرف] غنی، رئیس جمهوری افغانستان، بود.»

#BreakingNews Acting #secdef Chris Miller says at the Pentagon the US is drawing down to 2,500 troops in #Afghanistan and 2,500 in #Iraq – this is a decision by the president “& does not equate to a change in US policy or objectives,” he added. pic.twitter.com/dZfPsLS6Ot

— Carla Babb (@CarlaBabbVOA) November 17, 2020

کاهش حضور نیروهای نظامی آمریکا در خارج از کشور و پایان دادن به عملیات نظامی در خاورمیانه از وعده‌های پرزیدنت ترامپ بود.

کریس میلر روز ۱۹ آبان با دستور پرزیدنت ترامپ،‌ جایگزین مارک اسپر، وزیر دفاع وقت آمریکا، شد.