۴ آذر ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

تایید پیروزی بایدن در بازشماری آرا در جورجیا؛ راهبرد تازه ترامپ برای میشیگان

تایید پیروزی بایدن در بازشماری آرا در جورجیا؛ راهبرد تازه ترامپ برای میشیگان جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب مقام‌های ایالتی جورجیا روز پنجشنبه ۲۹ آبان اعلام کردند که بازشماری آرا در این ایالت پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری در سوم نوامبر را تایید می‌کند. براد رافنسپرگر، مقام ارشد ایالت جورجیا با اعلام این موضوع گفت که «تردیدی ندارد» که مقام‌های ایالتی روز جمعه تاییدیه نتیجه انتخابات در این ایالت یعنی پیروزی جو بایدن را صادر خواهند کرد. براد رافنسپرگ تصریح کرده است، نتیجه بازشماری آرا در ایالت جورجیا تقریبا عین نتیجه‌ای بود که پس از انتخابات اعلام شد. به دلیل این که جو بایدن در ایالت جورجیا با تقریبا در حدود ۱۴ هزار رای از رقیب خود دونالد ترامپ پیشی گرفته بود، براساس قوانین ایالتی آرا می بایست دوباره شمرده شود. در بازشماری آرا در ایالت جورجیا اختلاف آرا جو بایدن با دونالد ترامپ به ۱۲ هزار ۲۸۲ رای رسید. خبرگزاری آسوشیتدپرس می‌گوید، ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، خواستار بازشماری مجدد آرا در ایالت جورجیا شده است. با تایید پیروز جو بایدن در انتخابات جورجیا شمار..

تایید پیروزی بایدن در بازشماری آرا در جورجیا؛ راهبرد تازه ترامپ برای میشیگان

جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب
جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب

مقام‌های ایالتی جورجیا روز پنجشنبه ۲۹ آبان اعلام کردند که بازشماری آرا در این ایالت پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری در سوم نوامبر را تایید می‌کند.

براد رافنسپرگر، مقام ارشد ایالت جورجیا با اعلام این موضوع گفت که «تردیدی ندارد» که مقام‌های ایالتی روز جمعه تاییدیه نتیجه انتخابات در این ایالت یعنی پیروزی جو بایدن را صادر خواهند کرد.

براد رافنسپرگ تصریح کرده است، نتیجه بازشماری آرا در ایالت جورجیا تقریبا عین نتیجه‌ای بود که پس از انتخابات اعلام شد.

به دلیل این که جو بایدن در ایالت جورجیا با تقریبا در حدود ۱۴ هزار رای از رقیب خود دونالد ترامپ پیشی گرفته بود، براساس قوانین ایالتی آرا می بایست دوباره شمرده شود. در بازشماری آرا در ایالت جورجیا اختلاف آرا جو بایدن با دونالد ترامپ به ۱۲ هزار ۲۸۲ رای رسید.

خبرگزاری آسوشیتدپرس می‌گوید، ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، خواستار بازشماری مجدد آرا در ایالت جورجیا شده است.

با تایید پیروز جو بایدن در انتخابات جورجیا شمار آرای الکترال وی به ۳۰۶ رسید و دونالد ترامپ ۲۳۲ رای الکترال دارد. حد نصاب پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کسب ۲۷۰ رای الکترال است.

پیروزی جو بایدن در ایالت جورجیا از این لحاظ اهمیت دارد که این اولین بار است که یک نامزد دموکرات از سال ۱۹۹۲ تاکنون در این ایالت به پیروزی می‌رسد.

بیشتر در این باره:

ترامپ به تلاش برای تغییر نتیجه انتخابات از طریق اقامه دعوی ادامه می‌دهد

راهبرد تازه ترامپ

به گزارش رادیو اروپای آزاد، با توجه به شکست‌های پیاپی تیم حقوقی دونالد ترامپ در ارائه اسناد و شواهد تخلفات در جریان انتخابات در دادگاه‌های این کشور، دونالد ترامپ رویکرد تازه ای برای تغییر نتیجه انتخابات در پیش گرفته است.

طبق این گزارش، راهبرد تازه دونالد ترامپ این است که از طریق ترغیب قانونگذاران جمهوری‌خواه ایالتی برای ایجاد تاخیر در صدور تاییدیه انتخابات در ایالت‌های میشیگان و پنسیلوانیا ، در نهایت نتیجه انتخابات در این ایالت‌ها را به نفع خود تغییر دهد.

در همین حال، جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب در کنفرانس خبری خود از رویکرد دونالد ترامپ در قبال نتیجه انتخابات انتقاد کرد و گفت این نشان می‌دهد او یکی از «غیرمسوول‌ترین روسای جمهوری در تاریخ آمریکا» است.

گزارش‌ها حاکی است که در یکی از حوزه های انتخابیه شهر دیترویت به نام «وین کانتی» اعضای جمهوری خواه کمیته برگزاری انتخابات ابتدا از امضای تاییدیه انتخابات خودداری کردند، اما بعدا آن را امضا کردند.

یکی از اعضای جمهوریخواه کمیته برگزاری انتخابات وین کانتی گفته است، پس از امضای تاییدیه دونالد ترامپ با او تلفنی تماس گرفته است.

ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ شکایت خود در خصوص تخلف انتخاباتی در ایالت میشیگان پس گرفته است. این ستاد می‌گوید این اقدام را به دنبال مخالفت جمهوریخواهان در صدور تاییدیه انتخابات انجام داده است.

قرار است رهبران جمهوریخواه مجلس ایالتی میشیگان روز جمعه با دونالد ترامپ دیدار کنند.

دونالد ترامپ می‌گوید در انتخابات آمریکا تقلب شده است اما تا کنون اسناد و شواهدی در این زمینه ارائه نکرده است.