۴ آذر ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

سنتکام یک عملیات ضربتی هوایی را در خاورمیانه به اجرا گذاشت

فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا اعلام کرد پرسنل واحد بمب‌افکن بی-۵۲ اچ پایگاه هوایی مینوت در ایالت داکوتای شمالی، یک عملیات ضربتی و دوربرد به خاورمیانه را در روز شنبه اول آذر با هدف بازدارندگی و اطمینان دادن به شرکا و متحدان آمریکا انجام دادند. سنتکام در بیانیه‌ای ضمن اعلام این خبر گفت، این عملیات بدون وقفه توانایی ارتش ایالات متحده را در اعزام نیروی رزمی هوابرد در یک اعلام ناگهانی به هر جایی در دنیا و توانایی عملیاتی سنتکام را برای کمک به حفظ امنیت و ثبات منطقه‌ای به نمایش گذاشت. این بیانه با اشاره به این که سنتکام به حفظ و مراقبت از آزادی تردد و جریان آزاد تجارت در سراسر منطقه متعهد است، تاکید کرده است آمریکا در پی درگیری نیست، اما به مواضع خود ادامه می‌دهد و در پاسخ دادن به هرگونه پیشامدی در سراسر جهان متعهد است. سنتکام در توییتی در همین ارتباط از قول رییس ستاد فرماندهی نیروی هوایی آمریکا نوشت: «قابلیت انتقال سریع نیرو به خارج، و در سراسر منطقه عملیاتی به منظور کنترل، نگهداری و استفاده از ابتکارات برای بازدارندگی تهاجم بالقوه کلیدی است.» “The ability to quickly move forces into, out of a..

فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا اعلام کرد پرسنل واحد بمب‌افکن بی-۵۲ اچ پایگاه هوایی مینوت در ایالت داکوتای شمالی، یک عملیات ضربتی و دوربرد به خاورمیانه را در روز شنبه اول آذر با هدف بازدارندگی و اطمینان دادن به شرکا و متحدان آمریکا انجام دادند.

سنتکام در بیانیه‌ای ضمن اعلام این خبر گفت، این عملیات بدون وقفه توانایی ارتش ایالات متحده را در اعزام نیروی رزمی هوابرد در یک اعلام ناگهانی به هر جایی در دنیا و توانایی عملیاتی سنتکام را برای کمک به حفظ امنیت و ثبات منطقه‌ای به نمایش گذاشت.

این بیانه با اشاره به این که سنتکام به حفظ و مراقبت از آزادی تردد و جریان آزاد تجارت در سراسر منطقه متعهد است، تاکید کرده است آمریکا در پی درگیری نیست، اما به مواضع خود ادامه می‌دهد و در پاسخ دادن به هرگونه پیشامدی در سراسر جهان متعهد است.

سنتکام در توییتی در همین ارتباط از قول رییس ستاد فرماندهی نیروی هوایی آمریکا نوشت: «قابلیت انتقال سریع نیرو به خارج، و در سراسر منطقه عملیاتی به منظور کنترل، نگهداری و استفاده از ابتکارات برای بازدارندگی تهاجم بالقوه کلیدی است.»

“The ability to quickly move forces into, out of and around the theater to seize, retain and exploit the initiative is key to deterring potential aggression."
– Lt. Gen. Greg Guillot, U.S. AFCENT commander. @USAFCENT#WinToday#AirPowerhttps://t.co/bwWD8cse6Npic.twitter.com/4kuACwal4M

— U.S. Central Command (@CENTCOM) November 21, 2020

آخرین بار که بمب‌افکن‌های دورپرواز آمریکا در منطقه خاورمیانه حضور پیدا کردند اوایل سال ۲۰۲۰ بود.