۴ آذر ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

آمریکا رسما از پیمان «آسمان‌های باز» خارج شد؛ مایک پمپئو: آمریکا اکنون امن‌تر است

وزارت خارجه آمریکا روز یکشنبه با انتشار بیانیه‌ای از خروج رسمی ایالات متحده از پیمان «آسمان‌های باز» خبر داد. کیل براون، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، روز یکشنبه ۲ آذر در این بیانیه گفته است که واشنگتن در تاریخ ۲۲ مه ۲۰۲۰ از تصمیم خود برای خروج از پیمان «آسمان‌های باز» ظرف مدت شش ماه خبر داد. آقای براون در ادامه این بیانیه خاطرنشان کرده است که با گذشت شش ماه از آن زمان، ایالات متحده رسما در روز ۲۲ نوامبر ۲۰۲۰ از پیمان «آسمان‌های باز» خارج شده و دیگر عضو آن نیست. مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا نیز همزمان با انتشار توئیتی اعلام کرد: «امروز، پیرو اعلامی که پیشتر ارائه شد، خروج ایالات متحده از پیمان آسمان‌های باز به اجرا درآمد.» Today, pursuant to earlier notice provided, the United States withdrawal from the Treaty on Open Skies is now effective. America is more secure because of it, as Russia remains in non-compliance with its obligations. — Secretary Pompeo (@SecPompeo) November 22, 2020وی در ادامه خاطرنشان کرد: «از آنجایی که روسیه همچنان از انجام وظایف خود در پیمان مذکور خودداری می‌کن..

وزارت خارجه آمریکا روز یکشنبه با انتشار بیانیه‌ای از خروج رسمی ایالات متحده از پیمان «آسمان‌های باز» خبر داد.

کیل براون، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، روز یکشنبه ۲ آذر در این بیانیه گفته است که واشنگتن در تاریخ ۲۲ مه ۲۰۲۰ از تصمیم خود برای خروج از پیمان «آسمان‌های باز» ظرف مدت شش ماه خبر داد.

آقای براون در ادامه این بیانیه خاطرنشان کرده است که با گذشت شش ماه از آن زمان، ایالات متحده رسما در روز ۲۲ نوامبر ۲۰۲۰ از پیمان «آسمان‌های باز» خارج شده و دیگر عضو آن نیست.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا نیز همزمان با انتشار توئیتی اعلام کرد: «امروز، پیرو اعلامی که پیشتر ارائه شد، خروج ایالات متحده از پیمان آسمان‌های باز به اجرا درآمد.»

Today, pursuant to earlier notice provided, the United States withdrawal from the Treaty on Open Skies is now effective. America is more secure because of it, as Russia remains in non-compliance with its obligations.

— Secretary Pompeo (@SecPompeo) November 22, 2020

وی در ادامه خاطرنشان کرد: «از آنجایی که روسیه همچنان از انجام وظایف خود در پیمان مذکور خودداری می‌کند، ایالات متحده اکنون، به دلیل خروج از آن پیمان، امن‌تر است.»