۵ بهمن ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

حماس می‌گوید حمله اسرائیل به بیمارستان کودکان غزه صدمه زده است

حماس می‌گوید حمله اسرائیل به بیمارستان کودکان غزه صدمه زده است عکس از بایگانی است گروه شبه نظامی حماس، روز شنبه ۶ دی‌ماه، با محکوم کردن حمله «وحشیانه» ارتش اسرائیل گفت که این حمله‌های شبانه به یک بیمارستان ویژه کودکان در غزه صدمه وارد کرده است. خبرگزاری فرانسه به نقل از یک منبع آگاه در غزه نوشته است که در جریان حمله اخیر اسرائیل، دو غیر نظامی از جمله یک کودک، دچار «جراحات سطحی» شدند. در همین حال، ارتش اسرائیل در واکنش به این خبر می‌گوید که حملات اخیر صدمه‌ای به بیمارستان کودکان در غزه وارد نکرده است. در بخش دیگری از تازه‌ترین بیانیه ارتش اسرائیل آمده است، «انفجارهای ثانویه» که در پی حمله به سایت ساخت موشک و راکت حماس ایجاد شده‌اند، احتمالا خساراتی را به بیمارستانی که در آن حوالی قرار داد، وارد کرده است. این بیانیه می‌افزاید، گروه حماس «عامدانه اهداف نظامی را در دل مناطق پرجمعیت» جای می‌دهد، در حالی ‌که ارتش اسرائیل «کلیه اقدام‌های احتیاطی ممکن را به منظور جلوگیری از آسیب زدن به غیر نظامیان و بناهای غیر نظامی مد نظر قرار می‌دهد». پیشتر، ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرده بود برخی..

حماس می‌گوید حمله اسرائیل به بیمارستان کودکان غزه صدمه زده است

عکس از بایگانی است
عکس از بایگانی است

گروه شبه نظامی حماس، روز شنبه ۶ دی‌ماه، با محکوم کردن حمله «وحشیانه» ارتش اسرائیل گفت که این حمله‌های شبانه به یک بیمارستان ویژه کودکان در غزه صدمه وارد کرده است.

خبرگزاری فرانسه به نقل از یک منبع آگاه در غزه نوشته است که در جریان حمله اخیر اسرائیل، دو غیر نظامی از جمله یک کودک، دچار «جراحات سطحی» شدند.

در همین حال، ارتش اسرائیل در واکنش به این خبر می‌گوید که حملات اخیر صدمه‌ای به بیمارستان کودکان در غزه وارد نکرده است.

در بخش دیگری از تازه‌ترین بیانیه ارتش اسرائیل آمده است، «انفجارهای ثانویه» که در پی حمله به سایت ساخت موشک و راکت حماس ایجاد شده‌اند، احتمالا خساراتی را به بیمارستانی که در آن حوالی قرار داد، وارد کرده است.

این بیانیه می‌افزاید، گروه حماس «عامدانه اهداف نظامی را در دل مناطق پرجمعیت» جای می‌دهد، در حالی ‌که ارتش اسرائیل «کلیه اقدام‌های احتیاطی ممکن را به منظور جلوگیری از آسیب زدن به غیر نظامیان و بناهای غیر نظامی مد نظر قرار می‌دهد».

پیشتر، ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرده بود برخی مواضع گروه حماس را پس از آن هدف حمله قرار داد که دو راکت از نوار غزه به داخل خاک اسرائیل شلیک شد.

ارتش اسرائیل در بیانیه روز جمعه خود گفته بود که سیستم دفاع هوایی گنبد آهنین توانسته است دو موشکی را که از طرف غزه شلیک شده بود ردیابی و منهدم کند.

در ماه‌های گذشته، میان شبه نظامیان در نوار غزه و ارتش اسرائیل بارها تبادل آتش شده است.

همزمان با امضای توافقنامه‌های عادی‌سازی روابط امارات متحده عربی و بحرین با اسرائیل در کاخ سفید در شهریور امسال، حملات راکتی شبه نظامیان فلسطینی به مناطقی در اسرائیل دست کم دو مجروح برجای گذاشت.

تا پیش از آغاز دوباره حملات اخیر، دو طرف توافق کرده بودند که حملات آتش‌زایی فلسطینیان متوقف شود و در مقابل اسرائیل نیز محاصره ۱۳ساله غزه را که با محدودیت‌های اقتصادی، دریایی و در حوزه برق و انرژی همراه بوده، کاهش دهد.

با استفاده از گزارش‌های خبرگزاری فرانسه و رادیو فردا/ آ.ت / س.ن