۳۰ دی ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

برنامه هماهنگ اتحادیه اروپا برای واکسیناسیون سالمندان علیه کرونا آغاز شد

برنامه هماهنگ اتحادیه اروپا برای واکسیناسیون سالمندان علیه کرونا آغاز شد دریافت دستورالعمل‌های مربوط به واکسیناسیون کرونا در سوئیس کشورهای اتحادیه اروپا، روز یکشنبه ۷ دی، برنامه هماهنگ خود برای واکسیناسیون شهروندان سالمند و بزرگسال این اتحادیه علیه ویروس کرونا را آغاز کردند. بنابر گزارش‌ها، کامیون‌هایی پر از دوزهای این واکسن راهی خانه‌های سالمندان در کشورهای اروپایی شده است و اتحادیه اروپا دسترسی برابر همه شهروندان سالمند به این واکسن را هدف خود قرار داده است. این اتحادیه همچنین اعلام کرده است که کلیه بزرگسالان در کشورهای عضو قرار است در جریان سال ۲۰۲۱ واکسن کرونا دریافت کنند. کل جمعیت اتحادیه اروپا ۴۵۰ میلیون نفر است. در همین حال، ینس اشپان، وزیر بهداشت آلمان، واکسن کرونا را «کلید بازگشت به زندگی عادی» توصیف کرد و خواستار یک «تلاش بزرگ ملی» برای واکسینه کردن همه شهروندان شد. در جمهوری چک، پس از تحویل تقریباً ۱۰ هزار دوز واکسن به بیمارستانی در پراگ، آندری بابیش، نخست‌وزیر چک گفت که قصد دارد برای تشویق شهروندان به زدن واکسن، در میان اولین افرادی باشد که واکسینه می‌شود. بیشتر در این..

برنامه هماهنگ اتحادیه اروپا برای واکسیناسیون سالمندان علیه کرونا آغاز شد

دریافت دستورالعمل‌های مربوط به واکسیناسیون کرونا در سوئیس
دریافت دستورالعمل‌های مربوط به واکسیناسیون کرونا در سوئیس

کشورهای اتحادیه اروپا، روز یکشنبه ۷ دی، برنامه هماهنگ خود برای واکسیناسیون شهروندان سالمند و بزرگسال این اتحادیه علیه ویروس کرونا را آغاز کردند.

بنابر گزارش‌ها، کامیون‌هایی پر از دوزهای این واکسن راهی خانه‌های سالمندان در کشورهای اروپایی شده است و اتحادیه اروپا دسترسی برابر همه شهروندان سالمند به این واکسن را هدف خود قرار داده است.

این اتحادیه همچنین اعلام کرده است که کلیه بزرگسالان در کشورهای عضو قرار است در جریان سال ۲۰۲۱ واکسن کرونا دریافت کنند. کل جمعیت اتحادیه اروپا ۴۵۰ میلیون نفر است.

در همین حال، ینس اشپان، وزیر بهداشت آلمان، واکسن کرونا را «کلید بازگشت به زندگی عادی» توصیف کرد و خواستار یک «تلاش بزرگ ملی» برای واکسینه کردن همه شهروندان شد.

در جمهوری چک، پس از تحویل تقریباً ۱۰ هزار دوز واکسن به بیمارستانی در پراگ، آندری بابیش، نخست‌وزیر چک گفت که قصد دارد برای تشویق شهروندان به زدن واکسن، در میان اولین افرادی باشد که واکسینه می‌شود.

واکسن بیماری کووید ۱۹، محصول مشترک شرکت داروسازی فایزر و بیون‌تک بیشتر در این باره:

فایزر تا اوایل تابستان آینده، ۱۰۰ میلیون دوز اضافی واکسن کرونا در اختیار آمریکا قرار می‌دهد

آغاز برنامه واکسیناسیون اتحادیه اروپا هم‌زمان است با «روز جهانی آمادگی علیه همه‌گیری». سازمان ملل در قطعنامه‌ای که در ۷ دسامبر (۱۷ آذر) به تصویب رسید، این روز را تعیین کرد.

در همین اثنا، ترس از شیوع نوع جدیدی از ویروس کرونا که در سراسر بریتانیا در حال گسترش است نیز افزایش گرفته است.

دانسته‌ها در مورد این گونه جدید هنوز زیاد نیست اما دانشمندان شیوع آن را سریع‌تر از نوع اولیه کرونا توصیف می‌کنند.

روز شنبه فرانسه و لبنان از شناسایی افرادی مبتلا به نوع جدید کووید-۱۹، در میان مسافرانی که از بریتانیا آمده‌اند خبر دادند.

ژاپن روز یکشنبه اعلام کرد برای جلوگیری از ورود این گونه جدید، ورود تمامی شهروندان خارجی غیر مقیم به این کشور را ممنوع می‌کند.

بیماری همه‌گیر کرونا در سراسر جهان جان بیش از ۱.۷ میلیون نفر را گرفته و باعث نابسامانی بزرگ اقتصادی شده است.

با استفاده از رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی و الجزیره / پ.پ / ر.ح