۲۸ دی ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

ترامپ مصوبه کمک مالی و بودجه را امضا کرد و مانع تعطیلی دولت شد

ترامپ مصوبه کمک مالی و بودجه را امضا کرد و مانع تعطیلی دولت شد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده شامگاه یکشنبه هفتم دی مصوبه ۲.۳ تریلیون دلاری کنگره را که شامل بودجه دولت فدرال و مشوق مالی برای مقابله با پیامدهای اقتصادی بیماری کرونا می‌شود، امضا کرد. خودداری آقای ترامپ از امضای این مصوبه به تعطیلی بخشی از دولت فدرال و قطع حقوق بی‌کاری میلیون‌ها نفر از شهروندان آمریکا منجر می‌شد. اما او که به دنبال شکست در انتخابات ریاست جمهوری ماه آینده کاخ سفید را ترک خواهد کرد، در نهایت از تصمیم خود برای جلوگیری از تبدیل این مصوبه به قانون عقب نشست. رئیس‌جمهوری ایالات متحده از کنگره این کشور خواسته بود که با تغییر مصوبه خود مبلغ کمک مالی به آمریکایی‌ها را که درگیر پیامدهای شیوع ویروس کرونا هستند از ۶۰۰ دلار به دو هزار دلار در ازای هر نفر افزایش دهد. بیشتر در این باره: بسته کمک مالی کنگره؛ میلیون‌ها آمریکایی در خطر از دست دادن حقوق بیکاری مشخص نیست که چرا آقای ترامپ تصمیم خود را تغییر داده است. خبرگزاری رویترز می‌نویسد که مقامات کاخ سفید در این باره کام..

ترامپ مصوبه کمک مالی و بودجه را امضا کرد و مانع تعطیلی دولت شد

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده شامگاه یکشنبه هفتم دی مصوبه ۲.۳ تریلیون دلاری کنگره را که شامل بودجه دولت فدرال و مشوق مالی برای مقابله با پیامدهای اقتصادی بیماری کرونا می‌شود، امضا کرد.

خودداری آقای ترامپ از امضای این مصوبه به تعطیلی بخشی از دولت فدرال و قطع حقوق بی‌کاری میلیون‌ها نفر از شهروندان آمریکا منجر می‌شد. اما او که به دنبال شکست در انتخابات ریاست جمهوری ماه آینده کاخ سفید را ترک خواهد کرد، در نهایت از تصمیم خود برای جلوگیری از تبدیل این مصوبه به قانون عقب نشست.

رئیس‌جمهوری ایالات متحده از کنگره این کشور خواسته بود که با تغییر مصوبه خود مبلغ کمک مالی به آمریکایی‌ها را که درگیر پیامدهای شیوع ویروس کرونا هستند از ۶۰۰ دلار به دو هزار دلار در ازای هر نفر افزایش دهد.

شیوع ویروس کرونا پیامدهای اقتصادی گسترده‌ای در آمریکا به همراه داشته است. بیشتر در این باره:

بسته کمک مالی کنگره؛ میلیون‌ها آمریکایی در خطر از دست دادن حقوق بیکاری

مشخص نیست که چرا آقای ترامپ تصمیم خود را تغییر داده است.

خبرگزاری رویترز می‌نویسد که مقامات کاخ سفید در این باره کاملا سکوت کرده‌اند اما یک منبع مطلع می‌گوید که برخی از مشاوران او از وی خواسته بودند که در تصمیم خود تجدیدنظر کند.

ترامپ غروب یکشنبه در توییتر نوشت که اخبار خوبی در رابطه با لایحه کمک‌های مالی مربوط به کووید- ۱۹ دارد. اما او هیچ توضیحی دراین‌باره نداد.

دمکرات‌های کنگره نیز موافق افزایش کمک‌های مالی به ۲ هزار دلار هستند، اما بسیاری از جمهوری‌خواهان با آن مخالفت کرده‌ بودند. در حالی که به نوشته رویترز، بسیاری از اقتصاددانان موافقند که کمک‌های مالی این لایحه باید بیشتر از این باشد تا چرخ اقتصاد کشور را بچرخاند.

حدود ۱۴ میلیون نفر به خاطر محدودیت‌های اجتماعی ناشی از شیوع ویروس کرونا در سراسر ایالات متحده شغل خود را از دست داده‌اند که در صورت خودداری آقای ترامپ از امضای مصوبه کنگره نمی‌توانستند همچنان از حقوق بی‌کاری بهره‌مند شوند.

این بسته شامل بودجه ۱.۴ تریلیون دلاری نهادهای دولت فدرال نیز می‌شود که عدم امضای آن به تعطیلی بخشی از دولت منجر می‌شد و میلیون‌ها تن از کارکنان دولت را به مخاطره می‌انداخت.

با استفاده از گزارش خبرگزاری رویترز؛ س.ن