۸ بهمن ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

تایید دومین واکسن کووید۱۹ در بریتانیا؛ انتقال، نگهداری، و کاربرد آن ساده‌تر است

بریتانیا روز چهارشنبه ۱۰ دی، مصرف یک واکسن دیگر برای مبارزه با ویروس کرونا را تایید کرد. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، بریتانیا همچنین تصمیم گرفته است بین دریافت دو دز واکسن کمی فاصله بیاندازد تا به این ترتیب شمار بیشتری از مردم واکسینه شوند. این تصمیم به ویژه با افزایش ناگهانی موارد ابتلا به کووید۱۹ در آن کشور گرفته شده است تا به این ترتیب شمار بیشتری از مردم در مقابل این بیماری نوعی مصونیت نسبی پیدا کنند. اولین چراغ سبز برای این واکسن، که توسط دانشگاه آکسفورد و شرکت داروسازی «استرا زنکا» تهیه و تولید شده و «واکسن برای جهان» لقب گرفته است، امیدواری‌هایی را نسبت به امکان مهار کردن همه‌گیری کرونا به وجود آورده است. این واکسن که نسبت به بقیه واکسن‌ها کاردبرد آسان‌تری دارد و انتظار می‌رود این واکسن به دلیل کم‌هزینه بودن و نگهداری و حمل آسان‌تر آن، در بسیاری از کشورها مورد استفاده قرار گیرد. برخلاف واکسن‌های دیگر، این واکسن را می‌توان در یخچال نگهداری کرد. این در حالی است که واکسن‌های دیگر باید در فریزرهای مخصوص و در دمای بسیار سرد نگهداری شوند. از آن جایی که بیماری کووید۱۹ در بریتانیا به ..

بریتانیا روز چهارشنبه ۱۰ دی، مصرف یک واکسن دیگر برای مبارزه با ویروس کرونا را تایید کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، بریتانیا همچنین تصمیم گرفته است بین دریافت دو دز واکسن کمی فاصله بیاندازد تا به این ترتیب شمار بیشتری از مردم واکسینه شوند. این تصمیم به ویژه با افزایش ناگهانی موارد ابتلا به کووید۱۹ در آن کشور گرفته شده است تا به این ترتیب شمار بیشتری از مردم در مقابل این بیماری نوعی مصونیت نسبی پیدا کنند.

اولین چراغ سبز برای این واکسن، که توسط دانشگاه آکسفورد و شرکت داروسازی «استرا زنکا» تهیه و تولید شده و «واکسن برای جهان» لقب گرفته است، امیدواری‌هایی را نسبت به امکان مهار کردن همه‌گیری کرونا به وجود آورده است.

این واکسن که نسبت به بقیه واکسن‌ها کاردبرد آسان‌تری دارد و انتظار می‌رود این واکسن به دلیل کم‌هزینه بودن و نگهداری و حمل آسان‌تر آن، در بسیاری از کشورها مورد استفاده قرار گیرد.

برخلاف واکسن‌های دیگر، این واکسن را می‌توان در یخچال نگهداری کرد. این در حالی است که واکسن‌های دیگر باید در فریزرهای مخصوص و در دمای بسیار سرد نگهداری شوند.

از آن جایی که بیماری کووید۱۹ در بریتانیا به سرعت در حال شیوع است، مقامات توصیه می‌کنند که تا آنجایی که ممکن است مردم بیشتری را که در الویت قرار دارند با اولین دز واکسن‌هایی که در آن کشور تایید شده، واکسینه کنند.

مقامات بریتانیا می‌گویند حتی دریافت تنها دُز اول از دو دُز توصیه شده واکسن‌های تایید شده «استرا زنکا» و «فایزر-بایو ان تک» می‌تواند افراد را در مقابل ویروس کرونا محافظت کند.

FILE - In this Monday, July 27, 2020 file photo, a nurse prepares a shot as a study of a possible COVID-19 vaccine, developed…مقایسه سه واکسن بالقوه مؤثر شرکت‌های ««فایزر»، «مدرنا»، و «استرا زنکا»شرکت داروسازی «استرازنکا» روز دوشنبه ۳ آذر، با اعلام خبر موفقیت واکسن کووید۱۹ خود، که آن را با همکاری دانشگاه آکسفورد بریتانیا تولید کرده است، سومین واکسن بالقوه موفق را عرضه کرده است؛ واکسن‌هایی که شاید ابزارهای حیاتی مقابله با همه‌گیری جهانی کرونا باشند.