۳۰ دی ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

ادامه حملات مرگبار به اصحاب رسانه در افغانستان؛ مردان مسلح یک روزنامه‌نگار را در غور به قتل رساندند

یک روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر افغانستانی روز‌ جمعه ۱۲ دی ماه در افغانستان بر اثر تیراندازی مردان مسلح ناشناس کشته شد. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، مردان مسلح بسم الله عادل ایماق را در جاده‌ای در نزدیکی فیروزکوه، مرکز استان غور، کشتند. او پنجمین روزنامه‌نگاری است که طی دو ماه گذشته در افغانستان در حملات هدفمند کشته می‌شود. به گفته سخنگوی استاندار غور، به دیگر سرنشینان خودروی بسم الله عادل، از جمله برادر وی، آسیبی نرسیده است. ایماق رئیس یک رادیوی محلی به نام «صدای غور» بود و در زمینه حقوق بشر فعالیت داشت. ⚡️ شورای #امنیت_ملی کاخ سفید روز پنجشنبه با شرم‌آور و بزدلانه خواندن حملات هدفمند علیه روزنامه‌نگاران #افغانستان، آن را محکوم کرد و گفت #آمریکا در کنار روزنامه‌نگاران شجاع افغان می‌ایستد و کسانی که دلسوز افغانستان و #مردم آن هستند باید این حملات را محکوم کنند. pic.twitter.com/WhlLfIkdhe — VOA Farsi (@VOAIran) December 31, 2020شورای امنیت ملی کاخ سفید در روز پنجشنبه ۱۱ دی حملات هدفمند علیه روزنامه‌نگاران در افغانستان را محکوم کرده بود.

یک روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر افغانستانی روز‌ جمعه ۱۲ دی ماه در افغانستان بر اثر تیراندازی مردان مسلح ناشناس کشته شد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، مردان مسلح بسم الله عادل ایماق را در جاده‌ای در نزدیکی فیروزکوه، مرکز استان غور، کشتند. او پنجمین روزنامه‌نگاری است که طی دو ماه گذشته در افغانستان در حملات هدفمند کشته می‌شود.

به گفته سخنگوی استاندار غور، به دیگر سرنشینان خودروی بسم الله عادل، از جمله برادر وی، آسیبی نرسیده است. ایماق رئیس یک رادیوی محلی به نام «صدای غور» بود و در زمینه حقوق بشر فعالیت داشت.

⚡️ شورای #امنیت_ملی کاخ سفید روز پنجشنبه با شرم‌آور و بزدلانه خواندن حملات هدفمند علیه روزنامه‌نگاران #افغانستان، آن را محکوم کرد و گفت #آمریکا در کنار روزنامه‌نگاران شجاع افغان می‌ایستد و کسانی که دلسوز افغانستان و #مردم آن هستند باید این حملات را محکوم کنند. pic.twitter.com/WhlLfIkdhe

— VOA Farsi (@VOAIran) December 31, 2020

شورای امنیت ملی کاخ سفید در روز پنجشنبه ۱۱ دی حملات هدفمند علیه روزنامه‌نگاران در افغانستان را محکوم کرده بود.