۴ بهمن ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

کارشناسان عراقی در بصره برای خنثی کردن مین نصب شده بر بدنه یک نفتکش تلاش می‌کنند

تیمی از کارشناسان عراقی مواد منفجره مشغول خنثی کردن یک مین دریایی بزرگ هستند. این مین روی بدنه یک نفتکش در خلیج فارس کشف شده است. به گزارش آسوشیتدپرس در روز جمعه ۱۲ دی، این خبر یک روز پس از آن اعلام می‌شود که دو شرکت امنیتی خصوصی گفتند ملوانان یک مین صدفی را که به کشتی «ام تی پولا» چسبیده بود، پیدا کرده‌اند. این کشتی دارای پرچم لیبریا است و در آب‌های بندر بصره قرار دارد. کشف این مین منجر به تخلیه خدمه آن شد. مین‌های صدفی نوعی از مین‌های دریایی هستند که معمولاً توسط غواص‌های یک نیروی نظامی ویژه به بدنه یک کشتی وصل می‌شوند. این مین‌ها بعداً منفجر می‌شوند و خسارت بسیاری به شناور وارد می‌کنند. به نوشته آسوشیتدپرس، کشف این مین در زمانی صورت گرفته است که تنش‌ها میان ایران و آمریکا در سطح بالایی قرار دارد. خلیج فارس در گذشته شاهد وقوع حملاتی به نفتکش‌ها با استفاده از مین‌های دریایی بوده است؛ حملاتی که آمریکا و متحدانش ایران را مسئول آنها معرفی کرده‌اند.

تیمی از کارشناسان عراقی مواد منفجره مشغول خنثی کردن یک مین دریایی بزرگ هستند. این مین روی بدنه یک نفتکش در خلیج فارس کشف شده است.

به گزارش آسوشیتدپرس در روز جمعه ۱۲ دی، این خبر یک روز پس از آن اعلام می‌شود که دو شرکت امنیتی خصوصی گفتند ملوانان یک مین صدفی را که به کشتی «ام تی پولا» چسبیده بود، پیدا کرده‌اند. این کشتی دارای پرچم لیبریا است و در آب‌های بندر بصره قرار دارد. کشف این مین منجر به تخلیه خدمه آن شد.

مین‌های صدفی نوعی از مین‌های دریایی هستند که معمولاً توسط غواص‌های یک نیروی نظامی ویژه به بدنه یک کشتی وصل می‌شوند. این مین‌ها بعداً منفجر می‌شوند و خسارت بسیاری به شناور وارد می‌کنند.

به نوشته آسوشیتدپرس، کشف این مین در زمانی صورت گرفته است که تنش‌ها میان ایران و آمریکا در سطح بالایی قرار دارد.

خلیج فارس در گذشته شاهد وقوع حملاتی به نفتکش‌ها با استفاده از مین‌های دریایی بوده است؛ حملاتی که آمریکا و متحدانش ایران را مسئول آنها معرفی کرده‌اند.