۲۷ دی ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

نخست وزیر یمن: حمله به فرودگاه عدن با هدف حذف دولت جدید بود

نخست وزیر یمن، معین عبدالملک سعید الصبری، روز شنبه ۱۳ دی به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت حمله اخیر به فرودگاه عدن با هدف «حذف دولت جدید» صورت گرفت. انفجار بزرگی در فرودگاه عدن در جنوب یمن که روز چهارشنبه ۱۰ دی و لحظاتی پس از فرود یک هواپیمای حامل دولت جدید یمن رخ داد، ۲۵ نفر را کشت و حدود ۱۱۰ تن را زخمی کرد. به گزارش آسوشیتدپرس، این هواپیما از عربستان سعودی پرواز کرده بود. در آن انفجار به هیچ کدام از اعضای دولت جدید که در هواپیما بودند، آسیبی وارد نشد. نخست وزیر یمن مسئول این حمله را برعهده شورشیان حوثی مورد حمایت رژیم ایران دانست. وی این حمله را تروریستی خواند و گفت پیام آن علیه «صلح و ثبات» یمن بود. وزارت خارجه آمریکا در واکنش به حمله به فرودگاه عدن در بیانیه‌ای نوشت: «ایالات متحده حمله ۱۰ دی در عدن را که به کشته شدن غیرنظامیان و زخمی شدن بسیاری دیگر منجر شد، به شدت محکوم می‌کند. ما عمیقا به خاطر از دست رفتن جان افراد اندوهگین هستیم و با خانواده کشته‌شدگان ابراز همدردی می‌کنیم.» واکنش ایالات متحده به حمله به فرودگاه عدن: آمریکا از دولت مشروع یمن حمایت می‌کند و در کنار مردم این کشور می‌ایس..

نخست وزیر یمن، معین عبدالملک سعید الصبری، روز شنبه ۱۳ دی به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت حمله اخیر به فرودگاه عدن با هدف «حذف دولت جدید» صورت گرفت.

انفجار بزرگی در فرودگاه عدن در جنوب یمن که روز چهارشنبه ۱۰ دی و لحظاتی پس از فرود یک هواپیمای حامل دولت جدید یمن رخ داد، ۲۵ نفر را کشت و حدود ۱۱۰ تن را زخمی کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، این هواپیما از عربستان سعودی پرواز کرده بود. در آن انفجار به هیچ کدام از اعضای دولت جدید که در هواپیما بودند، آسیبی وارد نشد.

نخست وزیر یمن مسئول این حمله را برعهده شورشیان حوثی مورد حمایت رژیم ایران دانست. وی این حمله را تروریستی خواند و گفت پیام آن علیه «صلح و ثبات» یمن بود.

وزارت خارجه آمریکا در واکنش به حمله به فرودگاه عدن در بیانیه‌ای نوشت: «ایالات متحده حمله ۱۰ دی در عدن را که به کشته شدن غیرنظامیان و زخمی شدن بسیاری دیگر منجر شد، به شدت محکوم می‌کند. ما عمیقا به خاطر از دست رفتن جان افراد اندوهگین هستیم و با خانواده کشته‌شدگان ابراز همدردی می‌کنیم.»

People run following an explosion at the airport in Aden, Yemen, shortly after a plane carrying the newly formed Cabinet landed…واکنش ایالات متحده به حمله به فرودگاه عدن: آمریکا از دولت مشروع یمن حمایت می‌کند و در کنار مردم این کشور می‌ایستدوزارت خارجه آمریکا در این بیانیه که روز پنجشنبه ۱۱ دی منتشر شد، گفته است: «ایالات متحده حمله ۱۰ دی در عدن را که به کشته شدن غیرنظامیان و زخمی شدن بسیاری دیگر منجر شد، به شدت محکوم می‌کند. ما عمیقا به خاطر از دست رفتن جان افراد اندوهگین هستیم و با خانواده کشته‌شدگان ابراز همدردی می‌کنیم.»