۵ بهمن ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

مایک پمپئو: هیچ دولتی در آمریکا به اندازه این دولت در برابر روسیه سرسخت نبوده است

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، روز یکشنبه ۱۴ دی با تقدیر از رویکرد دولت پرزیدنت ترامپ در برابر روسیه، گفت که هیچ دولتی در آمریکا به اندازه این دولت در برابر روسیه سرسخت نبوده است. وی در توییتی نوشت: «روسیه، روسیه، روسیه ... بیایید در میان این جار و جنجال در مورد روسیه حرف بزنیم. هیچ دولتی به اندازه ما در مورد روسیه سرسخت نبوده است. تمام. واقعیت‌ها را ببینید.» Russia, Russia, Russia. . . let's talk Russia, cut through the noise. No Administration has been as tough on Russia as we have. Period. Full stop. Look at the facts. #LeadingFromTheFrontpic.twitter.com/bUIyHt2IWm — Secretary Pompeo (@SecPompeo) January 3, 2021آقای پمپئو در توییت دیگری نوشت: «دولت دونالد ترامپ از سال ۲۰۱۷ در پاسخ به اقدامات بی‌ثبات‌کننده و تهاجمی روسیه در اوکراین و سراسر اروپا تحریم‌هایی را بر بیش از ۳۶۵ هدف روسی اعمال کرده است.» Since 2017, @realDonaldTrump Administration has imposed sanctions on 365+ Russian targets in response to Russia’s destabilizing and aggressive actions in Ukraine and throughout ..

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، روز یکشنبه ۱۴ دی با تقدیر از رویکرد دولت پرزیدنت ترامپ در برابر روسیه، گفت که هیچ دولتی در آمریکا به اندازه این دولت در برابر روسیه سرسخت نبوده است.

وی در توییتی نوشت: «روسیه، روسیه، روسیه … بیایید در میان این جار و جنجال در مورد روسیه حرف بزنیم. هیچ دولتی به اندازه ما در مورد روسیه سرسخت نبوده است. تمام. واقعیت‌ها را ببینید.»

Russia, Russia, Russia. . . let's talk Russia, cut through the noise. No Administration has been as tough on Russia as we have. Period. Full stop. Look at the facts. #LeadingFromTheFrontpic.twitter.com/bUIyHt2IWm

— Secretary Pompeo (@SecPompeo) January 3, 2021

آقای پمپئو در توییت دیگری نوشت: «دولت دونالد ترامپ از سال ۲۰۱۷ در پاسخ به اقدامات بی‌ثبات‌کننده و تهاجمی روسیه در اوکراین و سراسر اروپا تحریم‌هایی را بر بیش از ۳۶۵ هدف روسی اعمال کرده است.»

Since 2017, @realDonaldTrump Administration has imposed sanctions on 365+ Russian targets in response to Russia’s destabilizing and aggressive actions in Ukraine and throughout Europe. pic.twitter.com/cWTp3gs367

— Secretary Pompeo (@SecPompeo) January 3, 2021

جامعه اطلاعاتی ایالات متحده در چند سال اخیر روسیه و عوامل وایسته به آن را به تلاش برای دخالت در روند انتخابات در آمریکا و حملات سایبری به شبکه‌های کامپیوتری بخش‌های دولتی و خصوصی متهم کرده است.

در جدیدترین مورد، مقام‌های آمریکا اواخر آذر گفتند هکرها از روش‌های متنوع و گسترده‌‌ای برای حمله به سامانه‌های دولتی استفاده کرده‌اند و مایک پمپئو دخالت روسیه در آن را «کاملا واضح» دانست.