۸ بهمن ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

نانسی پلوسی بار دیگر به ریاست مجلس نمایندگان آمریکا انتخاب شد

نانسی پلوسی بار دیگر به ریاست مجلس نمایندگان آمریکا انتخاب شد نانسی پلوسی، تنها زنی که تاکنون به ریاست مجلس نمایندگان آمریکا رسیده است، روز یکشنبه ۱۴ دی ماه به سختی توانست بار دیگر به این سمت برگزیده شود. پلوسی ۸۰ ساله هنگام رای‌گیری در صحن مجلس زمانی که ۵ نماینده دمکرات از رای دادن به او خودداری کردند دچار نگرانی شد، اما او توانست در نهایت با ۲۱۶ رای در برابر ۲۰۹ رای کوین مک‌کارتی، رهبر جمهوری‌خواهان در مجلس نمایندگان آمریکا، برای بار سوم سمت ریاست این نهاد را در اختیار بگیرد. آقای مک‌کارتی در اقدامی نمادین جکش چوبی جلسه را تحویل خانم پلوسی داد. نانسی پلوسی در سخنان خود خطاب به مجلس نمایندگان آمریکا به شیوع ویروس کرونا در کشور اشاره کرد که تاکنون ۳۵۰ هزار نفر را به کام مرگ کشانده است. او گفت: «ما کنگره جدید را در دورانی فوق‌العاده دشوار آغاز می‌کنیم. فوری‌ترین اولویت ما همچنان شکست ویروس کرونا خواهد بود و ما آن را شکست خواهیم داد.» بیشتر در این باره: آغاز به کار کنگره جدید آمریکا همزمان با انتشار نوار مکالمه ترامپ درباره انتخابات‎ رای‌گیری برای انتخاب رئیس مجلس نمایندگان چندین ساع..

نانسی پلوسی بار دیگر به ریاست مجلس نمایندگان آمریکا انتخاب شد

نانسی پلوسی، تنها زنی که تاکنون به ریاست مجلس نمایندگان آمریکا رسیده است، روز یکشنبه ۱۴ دی ماه به سختی توانست بار دیگر به این سمت برگزیده شود.

پلوسی ۸۰ ساله هنگام رای‌گیری در صحن مجلس زمانی که ۵ نماینده دمکرات از رای دادن به او خودداری کردند دچار نگرانی شد، اما او توانست در نهایت با ۲۱۶ رای در برابر ۲۰۹ رای کوین مک‌کارتی، رهبر جمهوری‌خواهان در مجلس نمایندگان آمریکا، برای بار سوم سمت ریاست این نهاد را در اختیار بگیرد.

آقای مک‌کارتی در اقدامی نمادین جکش چوبی جلسه را تحویل خانم پلوسی داد. نانسی پلوسی در سخنان خود خطاب به مجلس نمایندگان آمریکا به شیوع ویروس کرونا در کشور اشاره کرد که تاکنون ۳۵۰ هزار نفر را به کام مرگ کشانده است.

او گفت: «ما کنگره جدید را در دورانی فوق‌العاده دشوار آغاز می‌کنیم. فوری‌ترین اولویت ما همچنان شکست ویروس کرونا خواهد بود و ما آن را شکست خواهیم داد.»

نمایی از کنگره ایالات متحده در واشینگتن دی‌سی بیشتر در این باره:

آغاز به کار کنگره جدید آمریکا همزمان با انتشار نوار مکالمه ترامپ درباره انتخابات‎

رای‌گیری برای انتخاب رئیس مجلس نمایندگان چندین ساعت به طول انجامید چرا که از نمایندگان خواسته شده بود به خاطر رعایت فاصله فیزیکی به چندین گروه تقسیم شوند و به نوبت رای دهند.

نانسی پلوسی نخستین بار در سال ۲۰۰۷ به ریاست مجلس نمایندگان آمریکا رسید. این رخداد سال ۲۰۱۹ نیز تکرار شد، اما این دو سال روابط پرتنشی را با دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، پشت سر گذاشت.

اوج این تنش‌ها مربوط به استیضاح آقای ترامپ بود که مجلس نمایندگان در دسامبر ۲۰۱۹ آن را آغاز کرد، اما در نهایت مجلس سنا با آن همراهی نکرد.

با استفاده از گزارش‌های‌ رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی و رادیو فردا؛ س.ن