۸ بهمن ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

نانسی پلوسی برای یک دوره دیگر به ریاست مجلس نمایندگان انتخاب شد

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ نانسی پلوسی، قانونگذار حزب دموکرات از ایالت کالیفرنیا، برای چهارمین دوره به ریاست مجلس نمایندگان ایالات متحده انتخاب شد. خانم پلوسی در یکصد و هفدهمین دوره کنگره اکثریتی کوچک تر و چالش هایی بزرگ تر دارد. نانسی پلوسی از سال ۲۰۰۳ رهبری حزب دموکرات در مجلس نمایندگان را برعهده داشته و تنها زنی است که به ریاست مجلس نمایندگان ایالات متحده رسیده است. او در رای گیری یکشنبه بعدازظهر ۲۱۶ رای آورد. دو قانونگذار دموکرات به گزینه های دیگری برای ریاست مجلس نمایندگان رای داده و سه نماینده هم رای ممتنع دادند. شماری از نمایندگان به دلیل مثبت شدن آزمایش تشخیص ابتلایشان به ویروس کرونا یا دیگر مشکلات سلامتی قادر به شرکت در رای گیری نبودند. دموکرات ها در انتخابات نوامبر در رقابت های متعددی بر سر کرسی های کنگره شکست خوردند و از این رو در کنگره جدید با ۲۲۲ کرسی در برابر ۲۱۱ کرسی جمهوریخواهان اکثریتی شکننده‌تر به نسبت قبل دارند. خانم پلوسی با خوشامدگویی به کنگره جدید بر اهمیت نقش قانونگذاران در نبرد ایالات متحده با همه گیری ویروس کرونا و بحران اقتصادی ناشی از آن تاکید گذاشت. کوین مک ک..

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ نانسی پلوسی، قانونگذار حزب دموکرات از ایالت کالیفرنیا، برای چهارمین دوره به ریاست مجلس نمایندگان ایالات متحده انتخاب شد. خانم پلوسی در یکصد و هفدهمین دوره کنگره اکثریتی کوچک تر و چالش هایی بزرگ تر دارد.

نانسی پلوسی از سال ۲۰۰۳ رهبری حزب دموکرات در مجلس نمایندگان را برعهده داشته و تنها زنی است که به ریاست مجلس نمایندگان ایالات متحده رسیده است. او در رای گیری یکشنبه بعدازظهر ۲۱۶ رای آورد. دو قانونگذار دموکرات به گزینه های دیگری برای ریاست مجلس نمایندگان رای داده و سه نماینده هم رای ممتنع دادند. شماری از نمایندگان به دلیل مثبت شدن آزمایش تشخیص ابتلایشان به ویروس کرونا یا دیگر مشکلات سلامتی قادر به شرکت در رای گیری نبودند.

دموکرات ها در انتخابات نوامبر در رقابت های متعددی بر سر کرسی های کنگره شکست خوردند و از این رو در کنگره جدید با ۲۲۲ کرسی در برابر ۲۱۱ کرسی جمهوریخواهان اکثریتی شکننده‌تر به نسبت قبل دارند.

خانم پلوسی با خوشامدگویی به کنگره جدید بر اهمیت نقش قانونگذاران در نبرد ایالات متحده با همه گیری ویروس کرونا و بحران اقتصادی ناشی از آن تاکید گذاشت.

کوین مک کارتی، رهبر اقلیت جمهوریخواه در مجلس نمایندگان ایالات متحده، پیش از مراسم سوگند اعضای جدید کنگره، در توییتی گفت: «کنگره قبل یک ناکامی بود. در واقع، ناکارآمدترین کنگره در تقریبا ۵۰ سال گذشته بود. مردم آمریکا سزاوار بهتر از این هستند.»

The last Congress was a failure. In fact, it was the least productive Congress in nearly 50 years.
The American people deserve better.
I'm about to give a speech right before new Members of Congress are sworn-in. Watch here: https://t.co/5zXyrK785h

— Kevin McCarthy (@GOPLeader) January 3, 2021

در رای گیری یکشنبه، مک کارتی از رای ۲۰۹ قانونگذار مجلس نمایندگان برخوردار شد.

خانم پلوسی ۸۰ ساله، گفته است پس از این دوره دو ساله، دیگر در پی ریاست مجلس نمایندگان نخواهد بود. او در سال ۲۰۱۸ با دموکرات هایی که خواهان کناره گیری او از ریاست مجلس بودند به این توافق رسیده بود.