۸ بهمن ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

مدرنا می‌‌خواهد تولید واکسن کووید۱۹ را به میزان ۲۰ درصد افزایش دهد

بخش انگلیسی صدای آمریکا - شرکت داروسازی «مدرنا» اعلام کرد، قصد دارد ۱۰۰ میلیون دُز بیشتر از آن چه در ابتدا پیش‌بینی کرده بود، واکسن کووید۱۹ تولید کند. این شرکت مستقر در ایالت ماساچوست آمریکا، روز دوشنبه ۱۵ دی اعلام کرد که هدف آنها تولید ۶۰۰ میلیون دز واکسن در سال ۲۰۲۱ است. مدرنا می گوید تاکنون ۱۸ میلیون دز واکسن از مجموع ۲۰۰ میلیون دُز وعده داده شده را به دولت آمریکا عرضه کرده است. ایالت‌های آمریکا واکسیناسیون را با استفاده از هر دو واکسن شرکت‌های «مدرنا» و «فایزر/بایو ان تک» از اواخر ماه دسامبر آغاز کرده‌اند. بنا به گزارش‌ها هر دو واکسن در پیش‌گیری از ابتلا به بیماری کووید۱۹، که ناشی از ویروس کرونا است، بسیار مؤثر هستند. به نوشته تارنمای اطلاعات مالی «مارکت‌واچ»، سهام شرکت داروسازی مدرنا نسبت به سال گذشته ۴۵۳ درصد افزایش یافته است. آغاز استفاده از واکسن آسترازنکا در بریتانیا؛ نگهداری آسان و قیمت کمتر، ویژگی این واکسن است بریتانیا نخستین کشور جهان است که واکسیناسیون با استفاده از واکسن کووید-۱۹ ساخته شده توسط دانشگاه آکسفورد و شرکت بریتانیایی-سوئدی آسترازنکا را آغاز کرده است.

بخش انگلیسی صدای آمریکا – شرکت داروسازی «مدرنا» اعلام کرد، قصد دارد ۱۰۰ میلیون دُز بیشتر از آن چه در ابتدا پیش‌بینی کرده بود، واکسن کووید۱۹ تولید کند.

این شرکت مستقر در ایالت ماساچوست آمریکا، روز دوشنبه ۱۵ دی اعلام کرد که هدف آنها تولید ۶۰۰ میلیون دز واکسن در سال ۲۰۲۱ است.

مدرنا می گوید تاکنون ۱۸ میلیون دز واکسن از مجموع ۲۰۰ میلیون دُز وعده داده شده را به دولت آمریکا عرضه کرده است.

ایالت‌های آمریکا واکسیناسیون را با استفاده از هر دو واکسن شرکت‌های «مدرنا» و «فایزر/بایو ان تک» از اواخر ماه دسامبر آغاز کرده‌اند.

بنا به گزارش‌ها هر دو واکسن در پیش‌گیری از ابتلا به بیماری کووید۱۹، که ناشی از ویروس کرونا است، بسیار مؤثر هستند.

به نوشته تارنمای اطلاعات مالی «مارکت‌واچ»، سهام شرکت داروسازی مدرنا نسبت به سال گذشته ۴۵۳ درصد افزایش یافته است.

88-year-old Trevor Cowlett receives the Oxford University/AstraZeneca COVID-19 vaccine from nurse Sam Foster, at the Churchill…آغاز استفاده از واکسن آسترازنکا در بریتانیا؛ نگهداری آسان و قیمت کمتر، ویژگی این واکسن است بریتانیا نخستین کشور جهان است که واکسیناسیون با استفاده از واکسن کووید-۱۹ ساخته شده توسط دانشگاه آکسفورد و شرکت بریتانیایی-سوئدی آسترازنکا را آغاز کرده است.