۸ بهمن ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

بعد از تایید انتخابات توسط کنگره آمریکا | بیانیه ‌پرزیدنت ترامپ: انتقال قدرت با نظم انجام خواهد شد

دونالد ترامپ رئیس جمهوری‌ آمریکا بامداد پنجشنبه ۱۸ دیماه، دقایقی بعد از تایید نتایج انتخابات توسط کنگره آمریکا، بیانیه‌ای صادر کرد. پرزیدنت ترامپ در این بیانیه گفت: با اینکه با نتیجه بدست آمده از انتخابات کاملا مخالف هستم اما روند انتقال قدرت در ۲۰ ژانویه با نظم انجام خواهد شد. در انتخابات ۳ نوامبر / ۱۳ آبان جو بایدن پیروز معرفی شد اما پرزیدنت ترامپ از پذیرش نتیجه انتخابات خودداری کرد. در یک روند دو ماهه، بامداد پنجشنبه کنگره آمریکا نتیجه نهایی انتخابات را تایید کرد و به این ترتیب جو بایدن و کامالا هریس ۲۰ ژانویه / ۱ بهمن مراسم تحلیف ریاست جمهوری و معاون ریاست جمهوری را برگزار خواهند کرد. کنگره آمریکا نتایج انتخابات ریاست جمهوری را تایید کرد؛ جو بایدن ۲۰ ژانویه سوگند یاد می‌کندکنگره ایالات متحده در یک جلسه طولانی که از ظهر چهارشنبه تا بامداد پنجشنبه طول کشید،‌ پیروزی جو بایدن به عنوان رئیس جمهوری منتخب آمریکا در انتخابات دو ماه پیش را تایید کرد. آقای بایدن و معاون او کامالا هریس دو هفته دیگر در ۲۰ ژانویه پیش از آغاز به کار، سوگند یاد می‌کنند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری‌ آمریکا بامداد پنجشنبه ۱۸ دیماه، دقایقی بعد از تایید نتایج انتخابات توسط کنگره آمریکا، بیانیه‌ای صادر کرد.

پرزیدنت ترامپ در این بیانیه گفت: با اینکه با نتیجه بدست آمده از انتخابات کاملا مخالف هستم اما روند انتقال قدرت در ۲۰ ژانویه با نظم انجام خواهد شد.

در انتخابات ۳ نوامبر / ۱۳ آبان جو بایدن پیروز معرفی شد اما پرزیدنت ترامپ از پذیرش نتیجه انتخابات خودداری کرد.

در یک روند دو ماهه، بامداد پنجشنبه کنگره آمریکا نتیجه نهایی انتخابات را تایید کرد و به این ترتیب جو بایدن و کامالا هریس ۲۰ ژانویه / ۱ بهمن مراسم تحلیف ریاست جمهوری و معاون ریاست جمهوری را برگزار خواهند کرد.

Joint session to certify the 2020 election results, in Washingtonکنگره آمریکا نتایج انتخابات ریاست جمهوری را تایید کرد؛ جو بایدن ۲۰ ژانویه سوگند یاد می‌کندکنگره ایالات متحده در یک جلسه طولانی که از ظهر چهارشنبه تا بامداد پنجشنبه طول کشید،‌ پیروزی جو بایدن به عنوان رئیس جمهوری منتخب آمریکا در انتخابات دو ماه پیش را تایید کرد. آقای بایدن و معاون او کامالا هریس دو هفته دیگر در ۲۰ ژانویه پیش از آغاز به کار، سوگند یاد می‌کنند.