۸ بهمن ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

دیدار وزیر خارجه آمریکا با آنتونی بلینکن، گزینه جو بایدن برای وزارت خارجه؛ تلاش برای تسهیل روند انتقال

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده، روز جمعه ۱۹ دی با آنتونی بلینکن، گزینه جو بایدن رییس جمهوری منتخب ایالات متحده برای وزارت خارجه دیدار کرد. به گفته یک مقام وزارت خارجه، این دیدار به منظور تسهیل روند منضبط انتقال و اطمینان بخشی به مردم آمریکا از این بابت که منافع کشور در خارج محافظت می‌شود، انجام شد. این مقام دیدار امروز را «پربار» توصیف کرد و گفت آقایان پمپئو و بلینکن و تیم‌های آنها به نمایندگی از آمریکا، در طول دوره انتقالی، به همکاری ادامه خواهند داد. مایک پمپئو نیز در توییتی این دیدار را تایید کرد و گفت که به منظور تسهیل روند انتقال و اطمینان دادن به مردم آمریکا از حفظ منافع ایالات متحده در خارج انجام شد. Today, I met with President-Elect @JoeBiden’s Secretary-Designate @ABlinken in order to facilitate an orderly transition, and to ensure American interests are protected abroad. — Secretary Pompeo (@SecPompeo) January 8, 2021دولت جدید آمریکا از ۲۰ ژانویه، ۱۲ روز دیگر، آغاز به کار می‌کند. نمایندگان سنا باید گزینه‌های رییس جمهوری منتخب برای عضویت در کابینه را تایید کنند.

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده، روز جمعه ۱۹ دی با آنتونی بلینکن، گزینه جو بایدن رییس جمهوری منتخب ایالات متحده برای وزارت خارجه دیدار کرد.

به گفته یک مقام وزارت خارجه، این دیدار به منظور تسهیل روند منضبط انتقال و اطمینان بخشی به مردم آمریکا از این بابت که منافع کشور در خارج محافظت می‌شود، انجام شد.

این مقام دیدار امروز را «پربار» توصیف کرد و گفت آقایان پمپئو و بلینکن و تیم‌های آنها به نمایندگی از آمریکا، در طول دوره انتقالی، به همکاری ادامه خواهند داد.

مایک پمپئو نیز در توییتی این دیدار را تایید کرد و گفت که به منظور تسهیل روند انتقال و اطمینان دادن به مردم آمریکا از حفظ منافع ایالات متحده در خارج انجام شد.

Today, I met with President-Elect @JoeBiden’s Secretary-Designate @ABlinken in order to facilitate an orderly transition, and to ensure American interests are protected abroad.

— Secretary Pompeo (@SecPompeo) January 8, 2021

دولت جدید آمریکا از ۲۰ ژانویه، ۱۲ روز دیگر، آغاز به کار می‌کند. نمایندگان سنا باید گزینه‌های رییس جمهوری منتخب برای عضویت در کابینه را تایید کنند.