۱۷ اسفند ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

سنتکام از اعزام دوباره بمب‌افکن‌های بی‌-۵۲ آمریکا به خاورمیانه خبر داد

بمب‌افکن‌های بی-۵۲ ارتش ایالات متحده برای دومین بار در سال ۲۰۲۱ یک ماموریت در خاورمیانه را با موفقیت به اتمام رساندند. فرمانده سنتکام روز یکشنبه ۲۸ دی در بیانیه‌ای که توسط سنتکام منتشر شده است، گفت که این ماموریت جدید به منظور نشان دادن تعهد آمریکا به امنیت منطقه انجام شده است. ژنرال فرانک مک‌کنزی گفت: «اعزام کوتاه مدت [بمب‌افکن‌های] راهبردی آمریکا بخش مهمی از آرایش دفاعی ما در منطقه است.» سنتکام همچنین توییتی را در همین رابطه منتشر کرده است. [email protected] B-52H crews conduct second Middle East presence patrol of 2021 as key part of CENTCOM’s defensive posture. @[email protected]@[email protected]@US_Stratcom#B52https://t.co/evxntC3GeHpic.twitter.com/or9tKq7cPE — U.S. Central Command (@CENTCOM) January 17, 2021ماموریت امروز پنجمین ماموریت نیروی ویژه بمب‌افکن‌ ایالات متحده در منطقه خاورمیانه است که در چند ماه اخیر به منظور بازدارندگی ایران انجام شد.

بمب‌افکن‌های بی-۵۲ ارتش ایالات متحده برای دومین بار در سال ۲۰۲۱ یک ماموریت در خاورمیانه را با موفقیت به اتمام رساندند.

فرمانده سنتکام روز یکشنبه ۲۸ دی در بیانیه‌ای که توسط سنتکام منتشر شده است، گفت که این ماموریت جدید به منظور نشان دادن تعهد آمریکا به امنیت منطقه انجام شده است.

ژنرال فرانک مک‌کنزی گفت: «اعزام کوتاه مدت [بمب‌افکن‌های] راهبردی آمریکا بخش مهمی از آرایش دفاعی ما در منطقه است.»

سنتکام همچنین توییتی را در همین رابطه منتشر کرده است.

.@usairforce B-52H crews conduct second Middle East presence patrol of 2021 as key part of CENTCOM’s defensive posture. @DeptofDefense@USAFCENT@TeamMinot@AirMobilityCmd@US_Stratcom#B52https://t.co/evxntC3GeHpic.twitter.com/or9tKq7cPE

— U.S. Central Command (@CENTCOM) January 17, 2021

ماموریت امروز پنجمین ماموریت نیروی ویژه بمب‌افکن‌ ایالات متحده در منطقه خاورمیانه است که در چند ماه اخیر به منظور بازدارندگی ایران انجام شد.