۱۹ اسفند ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

شومر: دادگاه استیضاح ترامپ در سنا ۲۰ بهمن برگزار می‌شود

شومر: دادگاه استیضاح ترامپ در سنا ۲۰ بهمن برگزار می‌شود دونالد ترامپ چاک شومر، رهبر اکثریت دموکرات مجلس سنای آمریکا روز جمعه اعلام کرد که دادگاه استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا هشتم فوریه ، ۲۰ بهمن، در این مجلس برگزار خواهد شد. به گزارش آسوشیتدپرس، سناتور شومر این موضوع را پس از توافق با جمهوری‌خواهان در سنا اعلام کرد. جمهوری‌خواهان خواستار تعویق جلسه دادگاه استیضاح دونالد ترامپ بودند تا او بتواند وکلای خود را برای دفاع در نشست سنا آماده کند. دونالد ترامپ نخستین رئیس جمهوری آمریکا خواهد بود که پس از پایان دوره ریاست جمهوریش دادگاه استیضاح او در سنا برگزار می‌شود. شماری از قانونگذاران جمهوری‌خواه می‌گویند، برگزاری دادگاه استیضاح رئیس جمهوری سابق پس از پایان دوره اش قانونی نیست. رسانه‌های آمریکا هم می‌گویند جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها با تعویق برگزاری دادگاه استیضاح دونالد ترامپ موافقت کردند، چرا که تا روز جمعه تنها دو تن از اعضای کابینه جو بایدن توسط سنا تایید شده‌اند. سناتور شومر گفته که نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان روز دوشنبه آینده مصوبه استیضاح دونالد تر..

شومر: دادگاه استیضاح ترامپ در سنا ۲۰ بهمن برگزار می‌شود

دونالد ترامپ
دونالد ترامپ

چاک شومر، رهبر اکثریت دموکرات مجلس سنای آمریکا روز جمعه اعلام کرد که دادگاه استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا هشتم فوریه ، ۲۰ بهمن، در این مجلس برگزار خواهد شد.

به گزارش آسوشیتدپرس، سناتور شومر این موضوع را پس از توافق با جمهوری‌خواهان در سنا اعلام کرد. جمهوری‌خواهان خواستار تعویق جلسه دادگاه استیضاح دونالد ترامپ بودند تا او بتواند وکلای خود را برای دفاع در نشست سنا آماده کند.

دونالد ترامپ نخستین رئیس جمهوری آمریکا خواهد بود که پس از پایان دوره ریاست جمهوریش دادگاه استیضاح او در سنا برگزار می‌شود.

شماری از قانونگذاران جمهوری‌خواه می‌گویند، برگزاری دادگاه استیضاح رئیس جمهوری سابق پس از پایان دوره اش قانونی نیست.

رسانه‌های آمریکا هم می‌گویند جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها با تعویق برگزاری دادگاه استیضاح دونالد ترامپ موافقت کردند، چرا که تا روز جمعه تنها دو تن از اعضای کابینه جو بایدن توسط سنا تایید شده‌اند.

سناتور شومر گفته که نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان روز دوشنبه آینده مصوبه استیضاح دونالد ترامپ را تحویل خواهد داد و اقدامات اولیه روز سه شنبه آغاز خواهد شد. اما جلسه دفاع و دادگاه در ماه فوریه آغاز خواهد شد تا در این فرصت سنا اعضای کابینه دولت جو بایدن را بررسی کند.

سناتور شومر در ادامه با اشاره به حمله مرگبار خشونت طلبان به ساختمان کنگره گفت، همه ما می خواهیم این فصل دردناک در تاریخ کشور را پشت سر بگذاریم.

او اضافه کرد، اما الیتام و اتحاد تنها با حقیقت و پاسخگو بودن حاصل خواهد شد و این همان چیزی است که این دادگاه فراهم خواهد کرد.

مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه ۲۴ دی ماه برای دومین‌بار ظرف ۱۳ ماه دونالد ترامپ را به اتهام «تحریک به شورش» استیضاح کرد.

استیضاح دونالد ترامپ پس از حمله شماری از خشونت طلبان طرفدار او به ساختمان کنگره در روز ۱۷ دی به جریان افتاد.

در جریان حمله به ساختمان کنگره یک مأمور پلیس و چهار نفر دیگر کشته شدند.

دونالد ترامپ در پیام خداحافظی خود در ۳۰ دی ماه حمله خشونت طلبان را به کنگره آمریکا را محکوم کرد.

دونالد ترامپ گفت، همه آمریکایی‌ها از هجوم به کنگره وحشت‌زده شدند. خشونت سیاسی حمله‌ای است به هر آنچه که ما آمریکایی‌ها آن را گرامی می‌داریم. این هرگز قابل تحمل نخواهد بود.

با استفاده از آسوشتیدپرس٬ خ