۱۷ اسفند ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

شکست خانگی استقلال و ادامه اعتراضات فکری به داوری‌ها

شکست خانگی استقلال و ادامه اعتراضات فکری به داوری‌ها در هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال ایران، استقلال در ورزشگاه آزادی با یک گل مغلوب سایپا شد. پس از ناکامی در اهواز مقابل فولاد خوزستان، این دومین شکست آبی‌ پوشان در فصل جاری لیگ برتر است و اولین باخت‌شان در دیدارهای خانگی. به این ترتیب، دوشنبه ششم بهمن اگر صنعت نفت مقابل سپاهان به برتری برسد، آبادانی‌ها صدر جدول را از استقلال پس می‌گیرند. اما در صورت پیروزی سپاهان، این تیم با استقلال هم‌امتیاز خواهد شد. سایپا با این برد مهم ۱۶ امتیازی شد. جالب این که امتیاز و تفاضل گل این تیم با پیکان دیگر تیم صنایع خودروسازی، یکسان است. در پایان نیمه نخست، داور به دانشگر کارت زرد داد. با تداوم پرخاشگری دانشگر، یاسر همرنگ قصد داشت اخراجش کند اما تجمع بازیکنان و کادر فنی حریف که به شدت معترض بودند، باعث شد از تصمیمش صرف نظر کند. تک گل این بازی در دقیقه ۴۹ به ثمر رسید. مجید علیاری با پا به توپ جالب توجه خود مدافعان استقلال را جا گذاشت. سپس توپ را به حسین مالکی سپرد تا با شوت پای چپش دروازه استقلال را باز کند. محمود فکری در پایان بازی مانند هفته‌های گ..

شکست خانگی استقلال و ادامه اعتراضات فکری به داوری‌ها

در هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال ایران، استقلال در ورزشگاه آزادی با یک گل مغلوب سایپا شد.

پس از ناکامی در اهواز مقابل فولاد خوزستان، این دومین شکست آبی‌ پوشان در فصل جاری لیگ برتر است و اولین باخت‌شان در دیدارهای خانگی.

به این ترتیب، دوشنبه ششم بهمن اگر صنعت نفت مقابل سپاهان به برتری برسد، آبادانی‌ها صدر جدول را از استقلال پس می‌گیرند. اما در صورت پیروزی سپاهان، این تیم با استقلال هم‌امتیاز خواهد شد.

سایپا با این برد مهم ۱۶ امتیازی شد. جالب این که امتیاز و تفاضل گل این تیم با پیکان دیگر تیم صنایع خودروسازی، یکسان است.

در پایان نیمه نخست، داور به دانشگر کارت زرد داد. با تداوم پرخاشگری دانشگر، یاسر همرنگ قصد داشت اخراجش کند اما تجمع بازیکنان و کادر فنی حریف که به شدت معترض بودند، باعث شد از تصمیمش صرف نظر کند.

تک گل این بازی در دقیقه ۴۹ به ثمر رسید. مجید علیاری با پا به توپ جالب توجه خود مدافعان استقلال را جا گذاشت. سپس توپ را به حسین مالکی سپرد تا با شوت پای چپش دروازه استقلال را باز کند.

محمود فکری در پایان بازی مانند هفته‌های گذشته، از نحوه قضاوت بازی انتقاد کرد و گفت: «دیگر عادت کردیم که همیشه داوری علیه ما باشد. نمی‌دانیم داستان چیست و چه خبر است. استقلال خیلی تنهاست و همه با تیم‌های دیگرند. خیلی‌ها ناراحتند که به صدر آمدیم.»

سرمربی استقلال گفت: «پرسپولیس بازی‌هایش را سر وقت انجام می‌دهد ولی ما باید با فاصله ۵ روز بازی کنیم و فرصتی برای برنامه های تاکتیکی نداشتیم. نمی‌دانیم حالا به چه چیزی بنالیم یا به چه کسی.»

ابراهیم صادقی سرمربی سایپا، متفاوتی درباره داوری داشت و گفت: «رسم شده که با هر برخوردی، نیمکت‌ها اعتراض کنند. این درست نیست که توپ بخورد به صورت بازیکن و ۸ بازیکن اعتراض کنند. پس از چندین اعتراض، بالاخره داور تحت تاثیر قرار می‌گیرد. نیمکت‌ها پنج شش نفر را می‌گذارند برای اعتراض.»

شیخ دیاباته در بازی روز دوشنبه دو گل برای استقلال به ثمر رساند. بیشتر در این باره:

تیم فوتبال استقلال در تبریز به صدر جدول بازگشت

پیش از بازی استقلال و سایپا، تراکتور در سیرجان موفق شد میزبانش گل گهر را با نتیجه دو بر یک از پیش رو بردارد.

در این بازی هم مسعود شجاعی به عنوان بازیکن، کاپیتان و سرمربی تراکتور ایفای نقش کرد. او توانست مصاف با امیر قلعه‌نویی را که زمانی سرمربی‌اش در تیم ملی بود با پیروزی پشت سر بگذارد.

تراکتور که هادی محمدی و میثم تیموری را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت، در نیمه اول این بازی هم با شکستگی بینی محمدرضا اخباری، ناگزیر به تعویض اجباری دروازه‌بانش شد.

حبیب فرعباسی در ادامه بازی وظیفه حفاظت از دروازه تراکتور را به عهده گرفت و در اولین حضورش برای تراکتور، نمایش موفقی ارائه کرد.

در دقیقه ۴۳ پاس هوشمندانه شجاعی به پشت دفاع گل گهر، نصیب حاج صفی شد تا از زاویه بسته دروازه علیرضا حقیقی را باز کند.

سیرجانی‌ها در دقیقه ۶۵ از روی نقطه کرنر و با ضربه سر یونس شاکری به گل تساوی رسیدند.

بازی تا دقیقه ۷۶ با تساوی دنبال می‌شد. در این لحظه با پاس دژاگه، توپ به عباس‌زاده رسید تا او نیز مانند حاج‌صفی، دروازه‌بان تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ را تسلیم کند.

عباس‌زاده مهاجم سابق پرسپولیس و نساجی، عملکردی خیره‌کننده در تراکتور داشته و با ۷ گل زده در رده سوم جدول گلزنان لیگ برتر قرار دارد.

پس از سوت پایان بازی، سعید مهری و آرمین سهرابیان با یکدیگر گلاویز شدند که جمعی از بازیکنان دو تیم را هم وارد معرکه کرد. داور به هر دو بازیکن کارت قرمز نشان داد.

تبریزی‌ها با این برد ۱۹ امتیازی شدند و در رده چهارم قرار گرفتند. گل ‌گهر نیز با ۱۵ امتیاز در رده هشتم باقی ماند.