۱۷ اسفند ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

مشاور امنیت ملی کاخ سفید: توافق آمریکا با طالبان مورد بررسی قرار می‌گیرد

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا، با حمدالله محب، مشاور شورای امنیت ملی افغانستان، درباره تعهد ایالات متحده به همکاری با آن کشور و تعهد به صلح برای همه مردم افغانستان، گفتگو کرد. سخنگوی مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز جمعه ۳ بهمن در بیانیه‌ای اعلام کرد آقای سالیوان در این مکالمه تلفنی بر حمایت آمریکا از روند صلح افغانستان و تلاش های دیپلماتیکی که به رسیدن به یک راه حل سیاسی عادلانه و آتش بس دائمی در افغانستان کمک کند، تاکید کرده است. مشاور امنیت ملی جو بایدن تصریح کرد که یکی از قصدهای آمریکا برای بررسی توافق فوریه ۲۰۲۰ میان آمریکا و طالبان، این است که از جمله بررسی شود آیا طالبان به تعهدات خود در زمینه قطع روابط با گروه های تروریستی، کاهش خشونت‌ها در افغانستان و وارد شدن در مذاکرات معنادار با دولت افغانستان عمل کرده است یا خیر. او همچنین گفت آمریکا از حفظ دستاوردهای زنان و دختران و گروه های اقلیت افغانستان حمایت می کند و به همکاری نزدیک با دولت افغانستان و متحدانش در ناتو و شرکای منطقه‌ای برای رسیدن به یک استراتژی جمعی به منظور حمایت از آینده ای با ثبات و مستقل و امن برای ا..

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا، با حمدالله محب، مشاور شورای امنیت ملی افغانستان، درباره تعهد ایالات متحده به همکاری با آن کشور و تعهد به صلح برای همه مردم افغانستان، گفتگو کرد.

سخنگوی مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز جمعه ۳ بهمن در بیانیه‌ای اعلام کرد آقای سالیوان در این مکالمه تلفنی بر حمایت آمریکا از روند صلح افغانستان و تلاش های دیپلماتیکی که به رسیدن به یک راه حل سیاسی عادلانه و آتش بس دائمی در افغانستان کمک کند، تاکید کرده است.

مشاور امنیت ملی جو بایدن تصریح کرد که یکی از قصدهای آمریکا برای بررسی توافق فوریه ۲۰۲۰ میان آمریکا و طالبان، این است که از جمله بررسی شود آیا طالبان به تعهدات خود در زمینه قطع روابط با گروه های تروریستی، کاهش خشونت‌ها در افغانستان و وارد شدن در مذاکرات معنادار با دولت افغانستان عمل کرده است یا خیر.

او همچنین گفت آمریکا از حفظ دستاوردهای زنان و دختران و گروه های اقلیت افغانستان حمایت می کند و به همکاری نزدیک با دولت افغانستان و متحدانش در ناتو و شرکای منطقه‌ای برای رسیدن به یک استراتژی جمعی به منظور حمایت از آینده ای با ثبات و مستقل و امن برای افغانستان، پایبند است.