۱۲ اسفند ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

آغاز واکسیناسیون کووید۱۹ دانش‌آموزان دبیرستانی در اسرائیل؛ تلاش برای برگزاری آزمون‌های حضوری در مدارس

اسرائیل از روز یکشنبه ۵ بهمن تزریق واکسن‌های کووید۱۹ به اعضای گروه سنی ۱۶ تا ۱۸ سال را آغاز کرد. دولت اسرائیل این اقدام را تلاشی برای بازگشت دانش‌ آموزان به مدرسه برای شرکت در آزمون‌های درسی خوانده است. به گزارش رویترز، اسرائیل، که سریع‌ترین کارزار واکسیناسیون در جهان را در دست اجرا دارد، امیدوار است بتواند ماه آینده محدودیت‌های اقتصادی را حذف، و کسب‌و‌کارهای کشور را بازگشایی کند. وزارت بهداشت می‌گوید، با واردات منظم واکسن‌ ویروس کرونای شرکت داروسازی فایزر، اسرائیل از ۱۹ ماه دسامبر ۲۰۲۰، قادر به واکسینه کردن بیش از ۲۵ درصد از ۹ میلیون جمعیت خود، با حداقل یک دز واکسن بوده است. تزریق واکسن که ابتدا به افراد مسن و سایر گروه‌هایی که بیشتر در خطر ابتلا به کووید۱۹ هستند محدود می‌شد، اکنون برای افراد بالای ۴۰ سال و نوجوانان ۱۶ تا ۱۸ سال - با اجازه والدین - نیز امکان‌پذیر شده است. سخنگوی وزارت آموزش و پرورش اسرائیل گفت واکسینه کردن نوجوانان در این گروه سنی به معنای «امکان بازگشت آنها [به مدرسه] و برگزاری منظم امتحانات است.» اسرائیل به دانش‌آموزان کلاس‌های دهم تا دوازدهم که در امتحانات - که توس..

اسرائیل از روز یکشنبه ۵ بهمن تزریق واکسن‌های کووید۱۹ به اعضای گروه سنی ۱۶ تا ۱۸ سال را آغاز کرد. دولت اسرائیل این اقدام را تلاشی برای بازگشت دانش‌ آموزان به مدرسه برای شرکت در آزمون‌های درسی خوانده است.

به گزارش رویترز، اسرائیل، که سریع‌ترین کارزار واکسیناسیون در جهان را در دست اجرا دارد، امیدوار است بتواند ماه آینده محدودیت‌های اقتصادی را حذف، و کسب‌و‌کارهای کشور را بازگشایی کند.

وزارت بهداشت می‌گوید، با واردات منظم واکسن‌ ویروس کرونای شرکت داروسازی فایزر، اسرائیل از ۱۹ ماه دسامبر ۲۰۲۰، قادر به واکسینه کردن بیش از ۲۵ درصد از ۹ میلیون جمعیت خود، با حداقل یک دز واکسن بوده است.

تزریق واکسن که ابتدا به افراد مسن و سایر گروه‌هایی که بیشتر در خطر ابتلا به کووید۱۹ هستند محدود می‌شد، اکنون برای افراد بالای ۴۰ سال و نوجوانان ۱۶ تا ۱۸ سال – با اجازه والدین – نیز امکان‌پذیر شده است.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش اسرائیل گفت واکسینه کردن نوجوانان در این گروه سنی به معنای «امکان بازگشت آنها [به مدرسه] و برگزاری منظم امتحانات است.»

اسرائیل به دانش‌آموزان کلاس‌های دهم تا دوازدهم که در امتحانات – که توسط وزارت آموزش و پروش انجام می شود – قبول شوند، گواهینامه تحصیلی می‌دهد؛ گواهینامه‌هایی که در پذیرش در دانشگاه‌ها نقش مهمی دارد. این گواهینامه همجنین می‌تواند در پذیرش در نیروهای نظامی که برای بسیاری از اسرائیلی‌ها پس از پایان دبیرستان، خدمت اجباری محسوب می‌شود، تاثیرگذار باشد.

Doctor Guy Choshen, director of the COVID-19 ward in Ichilov Hospital, gets his second vaccination injection against coronavirus disease in Tel Avivآغاز تزریق دز دوم واکسن کووید۱۹ در اسرائیل؛ تاکنون نزدیک به ۲۰ درصد جمعیت آن کشور واکسینه شده‌انددر ادامه کارزار واکسیناسیون ویروس کرونا در اسرائیل، که با توجه به جمعیت سریع‌ترین کارزار واکسیناسیون در جهان را دارد، روز یکشنبه ۲۱ دی تزریق دز دوم واکسن کووید با هدف محافظت از آسیب‌پذیرترین شهروندان و کاهش محدودیت‌های اقتصادی تا ماه آینده، آغاز شد.