۱۹ اسفند ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

پرزیدنت بایدن سیاست ترامپ مبنی بر ممنوعیت خدمت افراد تراجنسیتی در نیروهای نظامی آمریکا را لغو کرد

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، روز دوشنبه ۶ بهمن یک فرمان اجرایی را برای معکوس کردن سیاست پنتاگون مبنی بر منع ورود افراد تراجنسیتی به نیرو‌های نظامی، امضاء کرد. به گزارش اسوشیتدپرس، این فرمان جدید که پرزیدنت بایدن آن را در دفتر بیضی‌شکل کاخ سفید و با حضور لوید آستن، وزیر دفاع جدید آمریکا، امضاء کرد، ممنوعیتی را که دونالد ترامپ در سال اول ریاست جمهوری خود وضع کرده بود، از میان برمی‌دارد. فرمان اجرایی پرزیدنت بایدن، خروج اجباری اعضای نیروهای مسلح از نیروهای نظامی آمریکا بر اساس هویت جنسیتی‌شان را بلافاصله ممنوع می‌کند. بنا بر این فرمان، هویت جنسیتی نباید مانعی برای خدمت سربازی باشد. فرمان جدید پرزیدنت بایدن با استقبال لوید آستن، ارتشبد بازنشسته ارتش ایالات متحده و وزیر دفاع آمریکا، رو‌به‌رو شد. وی هفته گذشته در جلسه تایید صلاحیت خود در کنگره نیز در مورد ضرورت لغو این سیاست صحبت کرده بود. لوید آستن، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا وارد پنتاگون، مقر و مرکز فرماندهی وزارت دفاع می شود - ۲۲ ژانویه ۲۰۲۱آقای آستن گفت: «من از فرمان رئیس جمهوری مبنی بر این که افراد مایل به خدمت در نیروهای نظامی ایا..

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، روز دوشنبه ۶ بهمن یک فرمان اجرایی را برای معکوس کردن سیاست پنتاگون مبنی بر منع ورود افراد تراجنسیتی به نیرو‌های نظامی، امضاء کرد.

به گزارش اسوشیتدپرس، این فرمان جدید که پرزیدنت بایدن آن را در دفتر بیضی‌شکل کاخ سفید و با حضور لوید آستن، وزیر دفاع جدید آمریکا، امضاء کرد، ممنوعیتی را که دونالد ترامپ در سال اول ریاست جمهوری خود وضع کرده بود، از میان برمی‌دارد.

فرمان اجرایی پرزیدنت بایدن، خروج اجباری اعضای نیروهای مسلح از نیروهای نظامی آمریکا بر اساس هویت جنسیتی‌شان را بلافاصله ممنوع می‌کند.

بنا بر این فرمان، هویت جنسیتی نباید مانعی برای خدمت سربازی باشد.

فرمان جدید پرزیدنت بایدن با استقبال لوید آستن، ارتشبد بازنشسته ارتش ایالات متحده و وزیر دفاع آمریکا، رو‌به‌رو شد. وی هفته گذشته در جلسه تایید صلاحیت خود در کنگره نیز در مورد ضرورت لغو این سیاست صحبت کرده بود.

Defense Secretary Lloyd Austin arrives at the Pentagon, Friday, Jan. 22, 2021, in Washington. (AP Photo/Alex Brandon)
لوید آستن، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا وارد پنتاگون، مقر و مرکز فرماندهی وزارت دفاع می شود – ۲۲ ژانویه ۲۰۲۱

آقای آستن گفت: «من از فرمان رئیس جمهوری مبنی بر این که افراد مایل به خدمت در نیروهای نظامی ایالات متحده، به شرط برخورداری از استانداردهای مناسب باید بتوانند علنی و بدون هرگونه تبعیض این کار را انجام دهند، کاملا حمایت می کنم.» وی افزود: «این کار درست است. این همچنین کاری هوشمندانه است.»

این فرمان در حالی صادر شده است که پرزیدنت بایدن قصد دارد توجه خود را به موضوعات مرتبط با برابری حقوق معطوف کند؛ موضوعاتی که به عقیده او تقریباً تمام جوانب زندگی مردم آمریکا را تحت‌الشعاع قرار می دهد.

U.S. President Biden holds coronavirus response event at the White House in Washingtonدولت پرزیدنت جو بایدن از سیاست‌های جدید اقلیمی بیشتری رونمایی خواهد کردمشاور ارشد ریاست جمهوری آمریکا روز شنبه اعلام کرد که دولت پرزیدنت جو بایدن هفته آینده سیاست‌های جدید و ضروری برای مقابله با تغییرات آب و هوایی را منتشر خواهد کرد و از چین می‌خواهد که در مورد یکی از اهداف خود در زمینه کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای با جدیت بیشتر عمل کند.