۱۲ اسفند ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

سنای آمریکا به جنت یلن به عنوان اولین زن در مقام وزیر خزانه‌داری رای اعتماد داد

سنای آمریکا به جنت یلن به عنوان اولین زن در مقام وزیر خزانه‌داری رای اعتماد داد جنت یلن، گزینه جو بایدن برای وزارت خزانه‌داری ایالات متحده توانست رای اعتماد مجلس سنای آمریکا را در روز دوشنبه ۶ بهمن کسب کند و به عنوان اولین زنی شناخته شود که تاکنون به این سمت دست یافته است. سنای آمریکا با ۸۴ رای موافق در برابر ۱۵ رای مخالف که همه آنها از میان جمهوری‌خواهان بودند، صلاحیت خانم یلن را تایید کرد. مخالفان گزینه آقای بایدن برای وزارت خزانه‌داری ایالات متحده دلیل خود را بسته کمکی ۱.۹ تریلیون دلاری رئیس جمهور آمریکا برای مقابله با تاثیرات شیوع ویروس کرونا در کشور و طرح‌های او در رابطه با مالیات و هزینه‌کرد دولت عنوان کرده‌اند. چاک شومر، رهبر اکثریت دمکرات در سنا، گفت که جنت یلن برای دومین بار تاریخ‌ساز شده است چرا که هفت سال قبل نیز او به عنوان نخستین زن توانست سکان مدیریت فدرال رزرو (بانک مرکزی ایالات متحده) را در دست بگیرد. آقای شومر در توییتر نوشت: «سراسر سالن وزارت خزانه‌داری تصاویر وزرای خزانه‌داری از زمان الکساندر همیلتون تاکنون به چشم می‌خورد که همگی آنها از میان مردان هستند. بسیار خ..

سنای آمریکا به جنت یلن به عنوان اولین زن در مقام وزیر خزانه‌داری رای اعتماد داد

جنت یلن، گزینه جو بایدن برای وزارت خزانه‌داری ایالات متحده توانست رای اعتماد مجلس سنای آمریکا را در روز دوشنبه ۶ بهمن کسب کند و به عنوان اولین زنی شناخته شود که تاکنون به این سمت دست یافته است.

سنای آمریکا با ۸۴ رای موافق در برابر ۱۵ رای مخالف که همه آنها از میان جمهوری‌خواهان بودند، صلاحیت خانم یلن را تایید کرد.

مخالفان گزینه آقای بایدن برای وزارت خزانه‌داری ایالات متحده دلیل خود را بسته کمکی ۱.۹ تریلیون دلاری رئیس جمهور آمریکا برای مقابله با تاثیرات شیوع ویروس کرونا در کشور و طرح‌های او در رابطه با مالیات و هزینه‌کرد دولت عنوان کرده‌اند.

چاک شومر، رهبر اکثریت دمکرات در سنا، گفت که جنت یلن برای دومین بار تاریخ‌ساز شده است چرا که هفت سال قبل نیز او به عنوان نخستین زن توانست سکان مدیریت فدرال رزرو (بانک مرکزی ایالات متحده) را در دست بگیرد.

آقای شومر در توییتر نوشت: «سراسر سالن وزارت خزانه‌داری تصاویر وزرای خزانه‌داری از زمان الکساندر همیلتون تاکنون به چشم می‌خورد که همگی آنها از میان مردان هستند. بسیار خشنودم امروز به جنت یلن رای دادم تا تصویر نخستین زن به تصاویر آن سالن اضافه شود.»

بیشتر در این باره:

سنای آمریکا لوید آستین، گزینه بایدن برای وزارت دفاع را تایید کرد

یلن برای اجرای طرح‌های مالی جو بایدن در ارتباط با شیوع بیماری کرونا و سرمایه‌گذاری دو تریلیون دلاری برای زیرساخت‌ها، آموزش، پژوهش و پروژه‌های زیست محیطی نقشی کلیدی ایفا می‌کند.

وزارت خزانه‌داری همچنین بر طرح دولت بایدن برای کمک به انجام این نوآوری‌ها با افزایش مالیات شرکت‌ها از ۲۱ درصد به ۲۸ درصد و نیز افزایش مالیات افرادی که سالانه بیش از ۴۰۰ هزار دلار درآمد دارند، نظارت خواهد داشت.

یکی دیگر از برنامه‌های مهم جنت یلن بازبینی فوری سیاست تحریم‌های اقتصادی است که در دولت دونالد ترامپ شمار موارد آن افزایش یافت. خانم یلن به سنا گفته است که قصد دارد اطمینان یابد آیا این تحریم‌ها به شیوه «مناسب و مدبرانه‌ای» اعمال شده‌اند یا نه.

با استفاده از گزارش خبرگزاری رویترز؛ س.ن