۸ اسفند ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

پرواز مجدد بمب‌افکن‌ بی-۵۲ آمریکا بر فراز خلیج فارس؛ نمایش قدرت بازدارندگی ایالات متحده در برابر ایران

روزنامه وال‌استریت جورنال می‌گوید که یک فروند بمب‌افکن بی-۵۲ آمریکا روز سه‌شنبه هفتم بهمن با هدف به نمایش گذاشتن قدرت بازدارندگی آمریکا در برابر ایران، بر فراز خلیج فارس پرواز کرد. این گزارش که روز چهارشنبه هشتم بهمن منتشر شده است، می‌گوید این ششمین بار در سه ماه گذشته است که این پروازها با هدف نشان دادن توان بازدارندگی ایالات متحده در برابر ایران انجام می‌شود. یک مقام نظامی ارشد ایالات متحده گفت که این بمب‌افکن سنگین دورپرواز روز سه‌شنبه از پایگاه نیروی هوایی بارکسدیل در لوئیزیانا به هوا برخاست. وی گفت که قرار است این بمب‌افکن پرواز بی‌وقفه‌ای را بر فراز اردن، عربستان سعودی، و خط ساحلی شرقی سعودی در نزدیکی امارات متحده عربی و قطر، انجام دهد و سپس به آمریکا بازگردد. این مقام همچنین افزود: «نیت ما حفظ مواضع پایدار دفاعی، جلوگیری از هرگونه تجاوزگری در منطقه، ترویج امنیت منطقه‌ای، و اطمینان دادن به متحدان‌مان است.» سنتکام از اعزام دوباره بمب‌افکن‌های بی‌-۵۲ آمریکا به خاورمیانه خبر دادبمب‌افکن‌های بی-۵۲ ارتش ایالات متحده برای دومین بار در سال ۲۰۲۱ یک ماموریت در خاورمیانه را با موفقیت به ات..

روزنامه وال‌استریت جورنال می‌گوید که یک فروند بمب‌افکن بی-۵۲ آمریکا روز سه‌شنبه هفتم بهمن با هدف به نمایش گذاشتن قدرت بازدارندگی آمریکا در برابر ایران، بر فراز خلیج فارس پرواز کرد.

این گزارش که روز چهارشنبه هشتم بهمن منتشر شده است، می‌گوید این ششمین بار در سه ماه گذشته است که این پروازها با هدف نشان دادن توان بازدارندگی ایالات متحده در برابر ایران انجام می‌شود.

یک مقام نظامی ارشد ایالات متحده گفت که این بمب‌افکن سنگین دورپرواز روز سه‌شنبه از پایگاه نیروی هوایی بارکسدیل در لوئیزیانا به هوا برخاست. وی گفت که قرار است این بمب‌افکن پرواز بی‌وقفه‌ای را بر فراز اردن، عربستان سعودی، و خط ساحلی شرقی سعودی در نزدیکی امارات متحده عربی و قطر، انجام دهد و سپس به آمریکا بازگردد.

این مقام همچنین افزود: «نیت ما حفظ مواضع پایدار دفاعی، جلوگیری از هرگونه تجاوزگری در منطقه، ترویج امنیت منطقه‌ای، و اطمینان دادن به متحدان‌مان است.»

A U.S. Air Force B-52H “Stratofortress” from Minot Air Force Base, N.D., is refueled by a KC-135 “Stratotanker” in the U.S…سنتکام از اعزام دوباره بمب‌افکن‌های بی‌-۵۲ آمریکا به خاورمیانه خبر دادبمب‌افکن‌های بی-۵۲ ارتش ایالات متحده برای دومین بار در سال ۲۰۲۱ یک ماموریت در خاورمیانه را با موفقیت به اتمام رساندند.