۷ اسفند ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

پیروزی پرسپولیس در دقیقه ۹۳ و صعود به جمع شش تیم برتر

پیروزی پرسپولیس در دقیقه ۹۳ و صعود به جمع شش تیم برتر در هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال ایران پرسپولیس با نتیجه دو بر یک از سد ماشین‌سازی گذشت و به رده پنجم جدول صعود کرد. پرسپولیس با آن که مقابل آخرین تیم رده‌بندی لیگ قرار گرفته بود، روز سختی را پشت سر گذاشت، اما سرانجام در دقیقه ۹۳ توانست پیروزی را از آن خود کند. همچون همه دیدارهای این هفته، بازی با ادای احترام به مهرداد میناوند آغاز شد. ستاره اسبق تیم ملی ایران و پرسپولیس، هشتم بهمن به خاطر ابتلا به ویروس کرونا از دنیا رفت. صدای ضبط شده میناوند پیشکسوت از بلندگوهای استادیوم پخش شد. بازیکنان پرسپولیس نیز با پیراهن مشکی که نام میناوند رویش درج شده بود به میدان آمدند. این تیم در دقیقه ۲۵ به گل رسید، عددی که شماره پیراهن میناوند بود و به همین خاطر بازیکنان به جای شادی بعد از گل، با انگشتان خود عدد ۲۵ را به دوربین‌ها نشان دادند. این گل با پاس سرلک به امیری که به تنهایی مقابل دروازه بود، درون دروازه مهدی اسلامی قرار گرفت. در هشتاد و سومین دقیقه محمدامین اسدی عضو سابق تیم امید پرسپولیس که مدتی هم در جمع بزرگسالان این تیم حضور داشت توانس..

پیروزی پرسپولیس در دقیقه ۹۳ و صعود به جمع شش تیم برتر پرسپولیس در دقیقه ۲۵ به گل رسید، عددی که شماره پیراهن مهرداد میناوند بود

در هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال ایران پرسپولیس با نتیجه دو بر یک از سد ماشین‌سازی گذشت و به رده پنجم جدول صعود کرد.

پرسپولیس با آن که مقابل آخرین تیم رده‌بندی لیگ قرار گرفته بود، روز سختی را پشت سر گذاشت، اما سرانجام در دقیقه ۹۳ توانست پیروزی را از آن خود کند.

همچون همه دیدارهای این هفته، بازی با ادای احترام به مهرداد میناوند آغاز شد. ستاره اسبق تیم ملی ایران و پرسپولیس، هشتم بهمن به خاطر ابتلا به ویروس کرونا از دنیا رفت.

صدای ضبط شده میناوند پیشکسوت از بلندگوهای استادیوم پخش شد. بازیکنان پرسپولیس نیز با پیراهن مشکی که نام میناوند رویش درج شده بود به میدان آمدند.

این تیم در دقیقه ۲۵ به گل رسید، عددی که شماره پیراهن میناوند بود و به همین خاطر بازیکنان به جای شادی بعد از گل، با انگشتان خود عدد ۲۵ را به دوربین‌ها نشان دادند.

این گل با پاس سرلک به امیری که به تنهایی مقابل دروازه بود، درون دروازه مهدی اسلامی قرار گرفت.

در هشتاد و سومین دقیقه محمدامین اسدی عضو سابق تیم امید پرسپولیس که مدتی هم در جمع بزرگسالان این تیم حضور داشت توانست برای تبریزی‌ها پنالتی بگیرد.

بیشتر در این باره:

مهرداد میناوند بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت

پیمان بابایی پشت توپ ایستاد تا با فریب لک، نتیجه را برابر کند. این پنجمین گل بابایی در لیگ است. او فصل قبل را در جمهوری آذربایجان برای سومقایت بازی کرد.

وقت قانونی مسابقه تمام شد تا علی صفایی داور این دیدار، پنج دقیقه دیگر را برای وقت‌های‌ تلف شده محاسبه کند.

یکی از بازیکنان ماشین‌سازی به زمین افتاد و همبازیانش توپ را به بیرون زدند. اما یاران میزبان بر این باور بودند که او فقط قصد وقت‌کشی داشته. به همین خاطر اوت را به حریف ندادند و خودشان بازی را به جریان انداختند.

ادامه همین صحنه منجر به ارسال امیری شد که در دهانه دروازه با کنترل و شوت نوراللهی، به تور رسید.

پرسپولیسی‌ها این بار جشن شادی گل را برپا کردند. این نتیجه، چهارمین پیروزی شاگردان گل‌محمدی در لیگ برتر است. تیمی که چهار فصل پیاپی قهرمان شده اما در این فصل، فاصله تیم‌های صدرنشین ناچیز است.

برای پرسپولیس حامد لک، سیدجلال حسینی، کمال کامیابی‌نیا، مهدی شیری، سعید آقایی، میلاد سرلک (مهدی شریفی) احمد نوراللهی، سیامک نعمتی، وحید امیری، احسان پهلوان (امید عالیشاه) و مهدی عبدی بازی کردند.

یحیی گل‌محمدی که در مراسم آغازین بازی می‌گریست، در پایان بازی گفت: «خیلی خوشحالم که دقیقه ۲۵ که شماره مهرداد بود به گل رسیدیم. به نظرم پنالتی ماشین‌سازی درست نبود. در ادامه هم اسیر تجربه و فرصت‌طلبی ما شدند و به پیروزی رسیدیم.»

سعید اخباری سرمربی ماشین‌سازی هم گفت: «در شرایط مشکوک به آفساید گل خوردیم. روی گل دوم‌شان هم نیمکت‌نشینان ما اعتراض کردند چون فکر می‌کردند پرسپولیس بازی جوانمردانه انجام می‌دهد اما در شروع مجدد، توپ را به ما ندادند.»

دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال ایران به اتفاق دستیارانش در ورزشگاه حاضر بود و عملکرد ملی‌پوشان را زیر نظر داشت.

جالب این که بین همه تیم‌های مدعی قهرمانی، فقط پرسپولیس توانست در هفته سیزدهم به برتری برسد که آن هم با مشقت فراوان در واپسین لحظات بازی رقم خورد.

سپاهان در خانه با نتیجه ۳-۱ به شهرخودرو باخت. شهباززاده میزبان را پیش انداخت اما در ادامه امین قاسمی‌نژاد و احمد الجبوری یار تعویضی (۲ بار) دروازه پیام نیازمند را باز کردند.

تراکتور در تبریز با پنالتی امید سینگ مغلوب آلومینیوم اراک شد. در این بازی محمد عباس‌زاده دو بار توپ را به تیر دروازه کوبید. در واپسین لحظات هم حمزاوی مهاجم الجزایری تراکتور، موقعیت طلایی را در دهانه دروازه به آسمان فرستاد.

فولاد که با ضعف گلزنی مواجه است، در خانه از پس پیکان برنیامد و به تساوی بدون گل رضایت داد.

فولادی‌ها خط طولی زمین را دو متر افزایش داده بودند که با اعتراض پیکان و تایید ناظر مسابقه، در اتفاقی بی سابقه برای لیگ برتر و با خط‌کشی مجدد، بازی آغاز شد.

روز جمعه استقلال در مسجدسلیمان مقابل نفت با تساوی ۱-۱ متوقف شد اما این تیم همچنان با ۲۳ امتیاز صدرنشین است.

صنعت نفت آبادان و سپاهان اصفهان ۲۲ امتیازی‌اند. فولاد و تراکتور ۱۹ امتیاز دارند. پرسپولیس با دو بازی کمتر و گل گهر با یک بازی کمتر، ۱۸ امتیاز اندوخته‌اند.

در جدول گلزنان سجاد شهباززاده با ۱۱ گل پیشتازی می‌کند. گادوین منشا، امین قاسمی‌نژاد و محمد عباس‌زاده در رده‌های بعدی قرار دارند.