۱۵ اسفند ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

«کناره‌گیری وکلای استیضاح» دونالد ترامپ

«کناره‌گیری وکلای استیضاح» دونالد ترامپ دونالد ترامپ یک منبع مطلع شنبه ۱۱ بهمن به خبرگزاری رویترز گفته است که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا به طور ناگهانی به همکاری با دو تن از وکلا پرونده استیضاح خود پایان داده‌ است. قرار است دادگاه استیضاح دونالد ترامپ هفته آینده، ۹ روز دیگر، در سنای آمریکا برگزار شود. این منبع مطلع گفته است ، بوچ بوورز و دبورا باربری ، دو وکیل از کارولینای جنوبی ، دیگر در تیم وکلای استیضاح دونالد ترامپ حضور ندارند. طبق این گزارش تصمیم به پایان همکاری دونالد ترامپ و وکلای استیضاح براساس توافق مشترک دو طرف صورت گرفته است. سی ان ان می‌گوید دونالد ترامپ از نحوه فعالیت وکلای خود رضایت نداشته است. طبق این گزارش دونالد ترامپ انتظار داشته که وکلای او در رسانه‌های خبری حضور بیشتر داشته باشند. نمایندگان مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه گذشته مصوبه دومین استیضاح دونالد ترامپ را رسما به سنای آمریکا تحویل دادند. طبق توافق رهبران دموکرات و جمهوری‌خواه در مجلس سنا که دادگاه استیضاح دونالد ترامپ روز ۸ فوریه برگزار خواهد شد. گفته می شود که وکلای جدید دونالد ترامپ طی ..

«کناره‌گیری وکلای استیضاح» دونالد ترامپ

دونالد ترامپ
دونالد ترامپ

یک منبع مطلع شنبه ۱۱ بهمن به خبرگزاری رویترز گفته است که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا به طور ناگهانی به همکاری با دو تن از وکلا پرونده استیضاح خود پایان داده‌ است.

قرار است دادگاه استیضاح دونالد ترامپ هفته آینده، ۹ روز دیگر، در سنای آمریکا برگزار شود.

این منبع مطلع گفته است ، بوچ بوورز و دبورا باربری ، دو وکیل از کارولینای جنوبی ، دیگر در تیم وکلای استیضاح دونالد ترامپ حضور ندارند.

طبق این گزارش تصمیم به پایان همکاری دونالد ترامپ و وکلای استیضاح براساس توافق مشترک دو طرف صورت گرفته است.

سی ان ان می‌گوید دونالد ترامپ از نحوه فعالیت وکلای خود رضایت نداشته است.

طبق این گزارش دونالد ترامپ انتظار داشته که وکلای او در رسانه‌های خبری حضور بیشتر داشته باشند.

نمایندگان مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه گذشته مصوبه دومین استیضاح دونالد ترامپ را رسما به سنای آمریکا تحویل دادند.

طبق توافق رهبران دموکرات و جمهوری‌خواه در مجلس سنا که دادگاه استیضاح دونالد ترامپ روز ۸ فوریه برگزار خواهد شد.

گفته می شود که وکلای جدید دونالد ترامپ طی یک یا دو روز آینده معرفی خواهد شد.

شماری از جمهوری‌خواهان معتقدند به لحاظ قانونی نمی‌توان رئیس جمهوری که دوره او به پایان رسیده است را مورد استیضاح قرار داد.

مراسم رسمی تحویل مصوبه استیضاح از طرف مجلس نمایندگان به سنای آمریکا بیشتر در این باره:

مصوبه استیضاح ترامپ رسما به سنای آمریکا تحویل داده شد

به همین خاطر روز دوشنبه هفته گذشته در مجلس سنا در خصوص قانونی بودن دادگاه استیضاح دونالد ترامپ رای گیری شد که ۵۵ سناتور این استیضاح را قانونی دانستند.

تنها پنج سناتور جمهوری‌خواه به دموکرات‌ها پیوستند. این در حالی است که برای محکومیت دونالد ترامپ در سنا می‌بایست ۱۷ سناتور جمهوری‌خواه به دموکرات‌ها بپیوندند. به عبارت دیگر دو سوم اعضای سنای آمریکا باید علیه رئیس جمهوری سابق رای بدهند تا او در این مجلس محکوم شود.

دونالد ترامپ نخستین رئیس جمهوری آمریکا خواهد بود که پس از پایان دوره ریاست جمهوریش دادگاه استیضاح او در سنا برگزار می‌شود.

مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه ۲۴ دی ماه برای دومین‌بار ظرف ۱۳ ماه دونالد ترامپ را به اتهام «تحریک به شورش» استیضاح کرد.

استیضاح دونالد ترامپ پس از حمله شماری از خشونت طلبان طرفدار او به ساختمان کنگره در روز ۱۷ دی به جریان افتاد.

در جریان حمله به ساختمان کنگره یک مأمور پلیس و چهار نفر دیگر کشته شدند.

با استفاده از رویترز، سی ان ان و رادیو فردا؛