۱۵ اسفند ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

فینال فوتبال آمریکایی؛ «تام بردی» رکورد شکست و برای هفتمین بار قهرمان سوپربول شد

تیم «تمپا بِی باکِنیِرز» با غلبه بر «کانزاس سیتی چیفز» قهرمان پنجاه و پنجمین مسابقه فینال لیگ ملی فوتبال آمریکا یا «سوپربول» شد. این تیم بر خلاف پیش‌بینی اکثر کارشناسان و در یک بازی یک طرفه، حریف خود را با نتیجه ۳۱ بر ۹ شکست داد و پس از ۱۸ سال قهرمان این رقابت‌ها شد. مسابقه با حملات پراکنده و کم‌اثر دو تیم همراه بود ولی تمپا بی باکانیرز به تدریج کنترل بازی را در دست گرفت و نیمه نخست را با نتیجه ۲۱ بر ۶ برد. کانزاس سیتی چیفز که به عقیده بسیاری، از شانس بیشتری برای قهرمانی برخوردار بود، در اکثر دقایق، تحت تأثیر حریف قرار داشت و از فرم آرمانی و همیشگی خود دور بود. «تام بردی» ستاره سوپربول ۵۵ بود. او که پیشتر با تیم نیو انگلند، ده بار در فینال سوپربول حضور یافته و شش بار قهرمان شده بود، سال گذشته به تیم شهر تمپا در فلوریدا پیوست و یکشنبه شب با قهرمانی این تیم، خود به هفتمین قهرمانی در سوپربول رسید. این مسابقه در ورزشگاه «ریموند جیمز» شهر تمپا در ایالت فلوریدا برگزار شد. به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، تعداد محدودی تماشاگر، حدود ۲۲ هزارنفر در ورزشگاه حضور داشتند و از نزدیک شاهد برگزاری مسا..

تیم «تمپا بِی باکِنیِرز» با غلبه بر «کانزاس سیتی چیفز» قهرمان پنجاه و پنجمین مسابقه فینال لیگ ملی فوتبال آمریکا یا «سوپربول» شد.

این تیم بر خلاف پیش‌بینی اکثر کارشناسان و در یک بازی یک طرفه، حریف خود را با نتیجه ۳۱ بر ۹ شکست داد و پس از ۱۸ سال قهرمان این رقابت‌ها شد. مسابقه با حملات پراکنده و کم‌اثر دو تیم همراه بود ولی تمپا بی باکانیرز به تدریج کنترل بازی را در دست گرفت و نیمه نخست را با نتیجه ۲۱ بر ۶ برد.

کانزاس سیتی چیفز که به عقیده بسیاری، از شانس بیشتری برای قهرمانی برخوردار بود، در اکثر دقایق، تحت تأثیر حریف قرار داشت و از فرم آرمانی و همیشگی خود دور بود.

«تام بردی» ستاره سوپربول ۵۵ بود. او که پیشتر با تیم نیو انگلند، ده بار در فینال سوپربول حضور یافته و شش بار قهرمان شده بود، سال گذشته به تیم شهر تمپا در فلوریدا پیوست و یکشنبه شب با قهرمانی این تیم، خود به هفتمین قهرمانی در سوپربول رسید.

این مسابقه در ورزشگاه «ریموند جیمز» شهر تمپا در ایالت فلوریدا برگزار شد. به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، تعداد محدودی تماشاگر، حدود ۲۲ هزارنفر در ورزشگاه حضور داشتند و از نزدیک شاهد برگزاری مسابقه بودند. لیگ ملی فوتبال آمریکا، به منظور قدردانی از پزشکان و کادر درمانی، حدود هفت هزار و پانصد نفر از آنها را که واکسینه نیز بودند، به سوپربول دعوت کرد.

Planes fly over the stadium before the NFL Super Bowl 55 football game between the Kansas City Chiefs and Tampa Bay Buccaneers,…
ورزشگاه «ریموند جیمز»

معمولا از پیش میزبان برگزاری سوپربال انتخاب می‌شود و این‌ نخستین باری بود که سوپربول در ورزشگاه یکی از تیم‌های حاضر در مسابقه فینال برگزار می‌شد، و اکثر تماشاگران از طرفداران تیم‌ تمپا بی باکانیرز بودند.

«اچ‌ایی‌آر» هنرمند برنده جایزه گرمی آهنگ «آمریکای زیبا» را خواند.

H.E.R. headshot, American singer-songwriter, performs
اچ‌ایی‌آر

سرود ملی آمریکا توسط اریک چرچ خواننده موسیقی کانتری، و جازمین سالیوان اجرا شد.

Eric Church y Jazmine Sullivan interpretan el himno nacional previo al NFL Super Bowl 55 entre los Chiefs de Kansas City y los…
اریک چرچ و جازمین سولیوان

پیش از آغاز مسابقه، آماندا گورمن از چهره‌های برجسته شعر و ادبیات آمریکا، با الهام از رویدادهای کنونی کشور، یکی از سروده‌های جدیدش را برای حضار خواند.

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا و همسرش جیل بایدن بانوی نخست ایالات متحده، در پیام‌ تصویری کوتاهی، با آمریکاییان سخن گفتند. آنها ضمن تقدیر از کادر درمانی ایالات متحده، برای همدردی با قربانیان کرونا، خواستار یک دقیقه سکوت شدند.

President Joe Biden and first lady Dr. Jill Biden are seen on a scoreboard screen delivering a message before the NFL Super…
جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا و همسرش جیل بایدن

امسال کنسرت بین دو نیمه یا «هفتایم شو» توسط خواننده کانادایی « د ویکند» اجرا شد و در مقایسه با سال‌های گذشته، برنامه‌ای ساده و کم‌حاشیه بود.

The Weeknd performs during halftime of the NFL Super Bowl 55 football game between during the halftime show of the NFL Super…
خواننده کانادایی « د ویکند»

تهیه‌کنندگان‌ برنامه، بر خلاف انتظار تماشاگران، از خواننده یا گروه دیگری دعوت نکرده بودند ‌‌و سوپریزی در کار نبود.

ستاره سوپربول، تام بردی کوارتربک یا توپ پخش کن تمپا بی باکنیرز بود که با پیروزی در این مسابقه به رکوردی تاریخی دست یافت.

او که همراه با نیو اینگلند پاتریوتس نه بار به فینال رسید‌ و شش بار قهرمان شده بود، با پیروزی در این مسابقه، برای هفتمین بار قهرمان سوپربول شد.

Tampa Bay Buccaneers quarterback Tom Brady reacts after coming up short on a fourth down against the Kansas City Chiefs during…
تام بردی

نقطه قوت تمپا بی باکنیرز، خط دفاعی بود که به خوبی حملات کانزاس سیتی چیفز را خنثی کرد و فرصت چندانی به پاتریک هومس کوارتربک، و مهاجمین این تیم نداد.

پس از قهرمانی تمپا بی باکانیرز، تماشاگران حاضر در ورزشگاه به جشن و پایکوبی پرداختند، و مراسم آتش‌باری و رقص نور، پایان‌بخش این مسابقه هیجان‌انگیز بود.

گزارش تصویری: پنجاه و پنجمین سوپربول یا فینال فوتبال آمریکایی؛
از پیام بایدن تا درخشش داور زن

Qries